KERNEL на COP29

Інноваційне та низьковуглецеве
виробництво соняшникової олії

Цього року компанія Kernel є партнером Павільйону України на 29-й Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, яка відбувається у Баку, Азербайджан. Ми продемонструємо сталі та стійкі до зміни клімату практики на кожному етапі нашого ланцюжка створення вартості. До них належать Data Science та інновації при плануванні точних технологій землеробства, відновлювальні сільськогосподарські операції на полях та низьковуглецева переробка кінцевої продукції – соняшникової олії.

Ми прагнемо зробити свій внесок у досягнення спільної мети, показавши напрацювання українського аграрного сектору у напрямку впровадження сталих практик. Таким чином, ми проактивно працюємо з стереотипами щодо впливу агровиробництва на екосистеми України.

Панель Kernel у Павільйоні України на COP29

  • Ринки
  • Політики
  • Інновації

Коли:18 листопада, 12:00-12:50

Де:Павільйон України

Роль агросектору України в досягненні цілей Паризької угоди: добровільні вуглецеві ринки, біоенергетика, стійкі ланцюги постачання продовольства

Завдяки своїм унікальним агрокліматичним умовам, родючим ґрунтам, глибоким знанням у сфері сільського господарства та передовим ІТ-інноваціям, Україна має значний потенціал для стимулювання декарбонізації глобальних ланцюгів постачання продуктів харчування. Країна здатна здійснити суттєвий внесок в розвиток добровільних ринків вуглецевих сертифікатів і підтримки глобального енергетичного переходу через виробництво біопалива.

Ян-Віллем ван де Вен,
Ян-Віллем ван де Вен,
керівник, International Climate Policy and Engagement, ЄБРР
Тьєррі Болле-Пікар,
Тьєррі Болле-Пікар,
керуючий партнер, Sentinel Earth
Ольга Євстігнєєва,
Ольга Євстігнєєва,
експертка з декарбонізації Команди Підтримки Реформ Міністерства Енергетики України
Марта Трофімова,
Марта Трофімова,
керівниця напрямку сталого розвитку, Kernel
[Модератор]

Коли:18 листопада, 13:00-13:50

Де:Павільйон України

Інтеграція сільськогосподарського сектору України в кліматичну регуляторну систему ЄС: роль полісімейкерів, приватного та фінансового секторів

Ця панельна дискусія розгляне регулювання ЄС щодо сільського господарства, зокрема викидів парникових газів, управління вуглецем у ґрунті та регенеративних сільськогосподарських практик, а також дії, які український агросектор має здійснити для узгодження з цілями ЄС у цій сфері.

Джанп’єро Наччі,
Джанп’єро Наччі,
директор департаменту Green Economy and Climate Action, ЄБРР
Хервіг Раннер,
Хервіг Раннер,
керівник з питань клімату та сільського господарства, DG AGRI, Єврокомісія
Олександра Авраменко,
Олександра Авраменко,
голова комітету з євроінтеграції, Асоціація «Український клуб агробізнесу»
Проф. д-р Альфонс Бальманн,
Проф. д-р Альфонс Бальманн,
директор Лейбніцького інституту розвитку сільського господарства в перехідних економіках
Віталій Коваль,
Віталій Коваль,
Міністр аграрної політики та продовольства України
Катерина Співакова,
Катерина Співакова,
директор з комунікацій та взаємодії з урядом, Kernel
[Модератор]

Коли:18 листопада, 14:00-14:50

Де:Павільйон України

Data Science, ШІ та машинне навчання: як Україна використовує інновації для розвитку низьковуглецевого сільського господарства та гуманітарного розмінування

Новітні підходи дозволяють досягати високих урожаїв при мінімальному впливі на довкілля. Технології також використовуються для розмінування в Україні, допомагаючи відновлювати ґрунти та планувати стійке використання земель.

Регіна Уразманова,
Регіна Уразманова,
менеджер з розвитку продукту, Вуглецеві рішення, EOS Data Analytics
Данило Поляков,
Данило Поляков,
керівник відділу Data Science, Kernel
Катерина Шаванова,
Катерина Шаванова,
к.б.н, керівниця проєктів R&D, Kernel
Інбал Беккер-Решеф,
Інбал Беккер-Решеф,
програмний директор NASA Harvest
Олена Паренюк,
Олена Паренюк,
к.б.н, координаторка проєкту з пріоритизації територій, Міністерство економіки України
Тіфейн Лукас,
Тіфейн Лукас,
координаторка програми розмінування, ФАО Україна (TBC)
Джош Метьюз,
Джош Метьюз,
директор практики сталого розвитку, HFS Research
[Модератор]

Шлях соняшникового насіння

Планування

Відбір проб та аналіз характеристик ґрунту
Відбір проб та аналіз характеристик ґрунту
Kernel має власну лабораторію KernelLab, яка аналізує агрохімічні та агрофізичні характеристики ґрунту, включно з обсягом органічного вуглецю, на кожному нашому полі.
Консолідація та аналіз даних в фарм-менеджмент системі
Консолідація та аналіз даних в фарм-менеджмент системі
З 2015 року Kernel розвиває власну фарм-менеджмент систему — Digital Agribusiness. Це комплексне IT-рішення об'єднує результати лабораторного аналізу ґрунту, геопросторового аналізу полів, метеорологічні дані, записи про операції з обробітку ґрунту та результати розвідки на місцях. Це формує науково обґрунтовану основу індивідуальної сільськогосподарської технології та точних прогнозів врожайності.
Штучний інтелект і машинне навчання для точного та сталого сільського господарства
Штучний інтелект і машинне навчання для точного та сталого сільського господарства
Великий масив даних використовується для визначення конкретних областей продуктивності та однорідності на кожному полі та відповідного планування сільськогосподарської технології. Такий підхід дозволяє точне внесення добрив та засобів захисту рослин, оптимізувати використання палива сільськогосподарською технікою і, отже, зменшити викиди парникових газів та негативний вплив на біорізноманіття.
Безперервні дослідження та розробки нових науково обґрунтованих рішень
Безперервні дослідження та розробки нових науково обґрунтованих рішень
Kernel керує науково-дослідним центром на спеціально відведених землях, де всі нові сільськогосподарські рішення та технології тестуються перед масштабуванням. До них належать, зокрема, нові гібридні культури з вищою стійкістю до змін клімату, біопрепарати, що покращують здоров'я ґрунту, інгібітори нітрифікації, які зменшують викиди від внесення N-добрив, а також нові форми скороченого обробітку ґрунту.

Обробіток

Ми застосуємо регенеративні агротехнології, які сприяють покращенню агроекологічних показників ґрунту
Обробіток
Сидерати
Зберігають структуру ґрунту, збагачують його азотом, запобігають ерозії та вимиванню поживних речовин, а також пригнічують зростання бур’янів. Ми вивчаємо сидерати з 2016 року, експериментуємо з різними сумішами задля підвищення здоров’я ґрунту, збереження балансу вологи тощо. Сидерати акумулюють протягом осіннього періоду азот, який не вимивається протягом зимового періоду, що ми активно використовуємо у нашій системі азотного живлення.
Оптимізація азотного живлення та застосування інгібіторів нітрифікації
В розрахунку азотного живлення під плановий урожай індивідуально підходимо до кожного поля, враховуючи вміст органічної речовини, агрохімічний аналіз та конкретні грунтово-кліматичні умови. Наша авторська модель розрахунку потенціалу полю, враховує біг дата, накопичені СММ та НДЦ. Ми постійно тестуємо інгібітори нітрифікації в різних грунтово-кліматичних умовах для оптимального використання.
Застосування біопрепаратів
Ми застосовуємо біопрепарати з 2013 року. Отримали міжнародну нагороду BioAgTech Sustainable Grower Award від організації Global BioAg Linkages, які щороку відзначають агровиробників, які продемонстрували використання біотехнологій у вирощуванні культури задля підтримки харчової та продовольчої безпеки. Підписали меморандум про стратегічне партнерство з компанією BTU, включно щодо спільної діяльності у проєктах з декарбонізації агросектору України, відновлення ґрунтів та біологізації рослинництва.
Мінімізація обробітку ґрунту
Strip-till - це технологія, що поєднує обробіток ґрунту смугами з одночасним внесенням добрив. Ми вивчаємо і проваджуємо цю технологію з 2014 року, поповнюючи парк агротехніки відповідними агрегатами від світових виробників. Також застосовуємо технології без втрати продуктивності, зокрема Verti till – системи вертикального обробітку ґрунту.

Збір врожаю

  • рослини, які знайшла модель
  • рослини, після яких є пропуски
  • двійники
Диференціація за вуглецевим слідом
Наш соняшник росте на різних полях у різних агрокліматичних умовах та типах ґрунтів, вимагаючи індивідуальних технологій ведення сільського господарства, а отже, його виробництво генерує різні обсяги та поглинання викидів парникових газів.

Саме тому ми розраховуємо та обліковуємо питомий вуглецевий слід соняшнику та інших культур (в розрахунку кгСО2е/т зерна та кгСО2е/га) на кожному з наших 5000 полів.

Така деталізація даних про викиди має важливе значення для планування ефективних практик декарбонізації в бізнес-операціях, з особливими фокусом на регіони з найвищими питомими викидами парникових газів та не упускаючи позитивного ефекту від існуючих низьковуглецевих практик.

Штучний інтелект для оцінки врожайності
Модель комп'ютерного зору оцінює щільність посівів на полі за допомогою знімків з дрона. Інша модель, заснована на погодних даних, зокрема накопичених температурних показниках, і цьогорічних спостереженнях, імітує стадію росту ВВСН, що вказує на відповідну стадію розвитку культури в полі.

Kernel розробив власний додаток, який використовує ШІ для оцінки біологічної врожайності соняшнику за фотографією. Агрономи враховують раніше оцінену щільність поля, масу 1000 насінин та їх середню кількість у кошику соняшника. Для визначення останнього існує модель комп'ютерного зору, яка підраховує кількість запилених і незапилених насінин по фотографії. Враховуючи, що на полі може не бути надійного доступу до інтернету, ця модель працює безпосередньо в мобільному додатку.
  • Запилені
  • Незапилені
Наша мета – забезпечити простежуваність вуглецевого сліду нашої агропродукції по всьому виробничому ланцюжку (від поля до столу), щоб наші партнери, інвестори та інші зацікавлені сторони краще розуміли потенціал Kernel у здійсненні впливу на декарбонізацію в глобальних ланцюжках постачання продовольства.

Кінцевий продукт

Final product
Kernel демонструє високі показники в економіці замкненого циклу, використовуючи «зелену» електроенергію для виробництва соняшникової олії в пляшках. «Зелена» електроенергія виробляється на власній теплоелектроцентралі компанії за рахунок побічної продукції заводу з переробки олійних культур – лушпиння насіння соняшнику.
Наш Полтавський олійноекстракційний завод, де виробляється бутильована олія Kernel, став першим підприємством у харчовому секторі України, яке приєдналося до Ініціативи науково обґрунтованих цілей (Science Based Targets Initiative – SBTi). Тим самим завод офіційно засвідчив, що бере на себе зобов’язання щодо впровадження заходів, які зроблять внесок в обмеження глобального потепління до 1,5°C.

Дізнайтеся більше про наші інновації

Україна
на кліматичній конференції cop29