Kernel cтав партнером програми Jumbo Impact Fund, ініційованої клієнтом компанії Jumbo Supermarkten. Програма спрямована на зменшення викидів парникових газів у ланцюгах постачання шляхом співфінансування цільових проєктів.
У рамках ініціативи Jumbo Impact Fund Kernel успішно реалізував проєкт низьковуглецевої переробки насіння соняшника для виробництва бутильованої олії. Завдяки використанню «зеленої» енергії з біомаси вдалося суттєво скоротити вуглецевий слід виробництва — це ще один крок до впровадження сталих практик у виробничий цикл.
«Де є інтерес, там буде з’являтись і конкретний попит на низьковуглецеве постачання продуктів харчування. І Kernel є тим партнером, який здатний відповісти на такий попит завдяки нашим декарбонізаційним практикам виробництва, інноваціям та підходами до обліку та управління вуглецевим слідом», – коментує Марта Трофімова, керівниця напряму сталого розвитку Kernel.
Програма заохочує до створення додаткової цінності для продукції через зниження викидів парникових газів, що не лише відповідає сучасним викликам, але й формує новий стандарт для аграрного сектору.
Kernel оголосив про запуск нової бізнес-послуги — логістичних рішень для експорту олійних вантажів. Партнери отримують можливість ефективно та оперативно перевалювати рослинну олію на трьох терміналах компанії в Одеській області – у Чорноморську, Південному та у порту Рені на Дунаї.
“Ми багато років вибудовували нашу інфраструктуру перевезень, пройшли випробування першими місяцями війни і тепер розширюємо свої можливості для українських агровиробників. Сьогодні як ніколи важливо об’єднувати зусилля – технічні, операційні, бізнесові, щоб разом нарощувати експортний потенціал своєї країни. Тож Kernel більше не замикає на собі логістику, елеватори та переробні заводи, а готовий надавати сервіси в ринок, включаючи залізничні та портові перевезення”, — коментує Микола Мірошниченко, директор з логістики Kernel.
Компанія пропонує сервіси з експорту олійних вантажів як виключно з перевалки, так і повного циклу – з комплектом залізничних послуг, контролем і обліком вантажів, експортним документальним супроводом тощо.
«Цю послугу ми пропонуємо як виробникам олії, так і трейдерам. Ми самі є найбільшими виробниками та експортерами соняшникової олії в Україні, тому дуже добре знаємо цей бізнес та всі його особливості. І готові ділитися досвідом і можливостями. Зокрема маємо найпотужнішу і найрозгалуженішу інфраструктуру з технічної точки зору, представлені у кожному регіоні – як на Дунаї, так у портах Великої Одеси, приймаємо будь-який вид транспорту», – зазначає Юрій Кізлевич, керівник Департаменту перевалки і флоту, Kernel.
Серед головних переваг запропонованого сервісу – це надійність та прозорість операцій, а головне – прогнозованість логістичних процесів.
«Наша розвинена інфраструктура перевезень і перевалки дозволяє планувати у довгостроковій перспективі. Разом із гнучкими фінансовими умовами це допоможе партнерам бути більш ефективними та конкурентоспроможними на ринку, — розповідає Михайло Кравченко, заступник керівника департаменту перевалки і флоту, Kernel.
Скористатися новими можливостями логістики від Kernel можна все зараз. Додаткову інформацію та контакти для співпраці дізнавайтеся на https://www.kernel.ua/ua/logistics-services/
Цього року 29-й Конференція ООН з питань змін клімату відбудеться з 11 по 22 листопада 2024 року в Баку, Азербайджані. СОР — це щорічна міжнародна подія рівня перших осіб управління державами, яка збирає країни світу для формування глобальних відповідей на виклики кліматичних змін. Очікується, що захід в Баку відвідають до 100 000 лідерів з 190 країн світу.
Kernel вперше доєднався до експозиції національного павільйону, де продемонструє напрацювання українського агробізнесу у напрямку впровадження сталих практик на кожному етапі виробничого ланцюжка — від фармінгу до виробництва кінцевого продукту.
Підходи компанії включають Data Science та інновації в плануванні точних технологій землеробства, регенеративні операції на полях і низьковуглецеву переробку соняшникового насіння.
Поєднуючи досвід українських аграріїв з інноваційними технологіями, Kernel забезпечує найвищу ефективність виробничих процесів, дбаючи про збереження здоров’я ґрунтів та біорізноманіття. Зокрема на стенді агробізнесу у павільйоні України відвідувачі Конференції зможуть оцінити врожайність соняшника, скориставшись додатком Scouting — власній розробці Kernel.
«Завдяки своїм унікальним агрокліматичним умовам, родючим ґрунтам, а також глибоким знанням у веденні сільського господарства, Україна має величезний ресурс для забезпечення не лише глобальної продовольчої безпеки, а й екологічної рівноваги. Попри всі виклики воєнного часу, впровадження кліматичних ініціатив в Україні та дотримання бізнесом принципів сталого розвитку залишається однією із важливих складових стабільності сьогодні, включно зі євроінтеграційними процесами, а в майбутньому – визначальним фактором залучення інвестицій у відбудову», — коментує Катерина Співакова, директор з комунікацій та взаємодії з урядом, Kernel.
Окрім експозиції, 18 листопада Kernel проведе дискусійні панелі на актуальні теми: про роль агросектору України в глобальній кліматичній повістці, вплив української агроіндустрії на євроінтеграційні процеси, а також інновації для розвитку низьковуглецевого сільського господарства. Учасниками дискусій стануть міжнародні та українські експерти, представники уряду та єврокомісії.
«Головна мета нашої присутності в Павільйоні України на СОР29 — це продемонструвати ключовим стейкхолдерам на міжнародній кліматичній арені, що український агросектор інновативний, низьковуглецевий та надійний партнер в досягненні глобальних цілей Паризької угоди», — зазначає Марта Трофімова, керівниця напрямку сталого розвитку Kernel.
Дискусійні панелі Kernel відбудуться в павільйоні України 18 листопада. Детальну інформацію про панелі, її учасників, а також про сталі практики Kernel читайте за посиланням kernel.ua/ua/sustainable-development/cop29/
Kernel вперше від початку повномасштабного вторгнення отримав фінансування від міжнародних кредиторів – синдикату європейських банків. Кредитна лінія на суму 150 млн доларів має термін погашення до 1 серпня 2025 року з можливістю продовження. Кошти будуть використані для підтримки операцій, спрямованих на збільшення експорту української агропродукції, зокрема соняшникової олії.
«Незважаючи на численні виклики, з якими стикається Україна, а також складну політичну й економічну ситуацію, ми продовжуємо виконувати свої фінансові зобов’язання. Адже це не лише про відповідальність сьогодні, а й про довіру до нас, а значить, і нові можливості завтра. Наша стратегія вже приносить результати: Kernel вчасно і в повному обсязі погасив облігації 2024 року на 300 млн доларів. Агентство Fitch підвищило наш довгостроковий кредитний рейтинг з «CC» до «CCC-». Банки також високо оцінили нашу стабільність під час війни, що дало змогу залучити нове фінансування навіть у ці безпрецедентні часи», — прокоментував Сергій Волков, фінансовий директор Kernel.
Серед банків, які долучилися до синдикованої кредитної лінії для Kernel, — нідерландські комерційні банки ING Bank NV та Coöperatieve Rabobank U.A., а також міжнародна фінансова установа The Black Sea Trade and Development Bank.
Злата Грюкало, керівник Відділу корпоративних фінансів, зазначає: «Процес перемовин був непростим, оскільки ми були зосереджені на пошуку найбільш ефективного фінансового рішення. Ми вдячні нашим партнерам за розуміння та готовність йти назустріч. Це дало змогу досягти цього важливого результату для нашої компанії».
«Важливим аспектом цієї угоди є наявність механізму приєднання нових банків-учасників до синдикату. Це відкриває перед нами можливості для подальшого розширення партнерства з іншими банками», – говорить Марина Сологуб, менеджер з корпоративних фінансів.
Залучені інвестиції від іноземних кредиторів будуть спрямовані на фінансування обігових коштів компанії для закупівлі насіння соняшнику, ріпаку та сої в Україні. Продукти переробки олійних культур , рослинна олія та шрот будуть експортовані на міжнародний ринок. Таким чином, Kernel розширює свої можливості задля підтримання світової продовольчої безпеки.
Міжнародне кредитне агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (IDR) Kernel з «CC» до «CCC-». Основним приводом для цього стало вчасне погашення компанією єврооблігацій на суму 300 млн доларів та покращення операційних показників.
Рейтинг «CCC-» все ще відображає високі кредитні ризики Kernel, зважаючи на складні умови діяльності компанії в умовах повномасштабного вторгнення. Проте, за оцінками Fitch, компанія продовжує працювати з хорошими фінансовими результатами, зокрема завдяки стабільній роботі чорноморських експортних маршрутів.
Однак ризик рефінансування знизився після того, як Kernel повністю погасив свої облігації на 300 млн доларів, термін погашення яких припав на 17 жовтня 2024 року, незважаючи на те, що деякі обмеження щодо контролю за капіталом, запроваджені Національним банком України, все ще продовжують діяти, хоча і відбулася валютна лібералізація.
«Підвищення рейтингу в умовах війни – доказ нашого виваженого управління ліквідністю, а також позитивний сигнал для ринку. На жаль, поточні економічні умови все ще не дозволяють повернутися до довоєнних рейтингів, але ми робимо все, що від нас залежить, щоб виконувати взяті на себе зобов’язання перед контрагентами та кредиторами», – прокоментував Сергій Волков, фінансовий директор Kernel.
Kernel погасив єврооблігації на суму 300 млн доларів США зі ставкою купона 6,5%. Викуп відбувся в зазначений у Проспекті емісії єврооблігацій термін — 17 жовтня 2024 року.
Це стало можливим завдяки сумлінній роботі команди Kernel, а також валютній лібералізації з боку Національного банку України. Компанії важливо підтримувати високий кредитний рейтинг, тому, незважаючи на всі воєнні виклики, дотримання зобов’язань перед кредиторами було і залишається у пріоритеті.
“Кредитна історія є критично важливим активом для нашої компанії. Ми усвідомлюємо, що дотримання всіх строків і зобов’язань перед кредиторами — це запорука нашої фінансової стабільності. Працюючи разом з командою на спільний результат, ми забезпечуємо прозорість і надійність у всіх наших фінансових операціях, що дозволяє нам зміцнювати довіру на міжнародній арені”, – зазначив Сергій Волков, фінансовий директор Kernel.
Останнім часом збільшилася кількість російських атак на гуманітарні вантажі у портах Великої Одеси. Лише за останні чотири дні були атаковані три цивільних судна. Зокрема у ніч на 10 жовтня під обстріл потрапив контейнеровоз. На його борту були 45 контейнерів з фасованою соняшниковою олією виробництва компанії Kernel. Ця партія входила до вантажу на замовлення ООН для гуманітарного постачання до Палестини.
Попри воєнні виклики, Україна робить все можливе, щоб залишатися гарантом світової продовольчої безпеки. Просимо світову спільноту вжити всіх заходів безпеки для захисту українських гуманітарних вантажів. Наголошуємо, що ці вантажі не є військовими об’єктами, проте, вже вкотре перебувають під ударом з боку російських ракет і – що найголовніше – не досягають точок свого призначення. Цим самим продовольча безпеки світу знову потрапляє під загрозу – якщо агресора не спинити, то за цими атаками будуть нові і ще сильніші.
Необхідно припинити практику терору українських морських портів — достатньою кількістю зброї, протиповітряної оборони, дипломатією, санкціями та покаранням за кожен воєнний злочин. Закликаємо міжнародні інстанції до рішучих дій на захист портів Одеси та гуманітарних місій з продовольством з України.
Рейтинг топ-50 компаній, які найбільше вкладають в економіку та бізнес України, сформувало видання NV на основі даних за 2022-2024 рр.
Загальна сума інвестицій Kernel від початку повномасштабного вторгнення складає понад 253 млн доларів США.
Компанія є найбільшим в Україні виробником та експортером зернових, займає лідерські позиції в експорті соняшникової олії і продовжує інвестувати у розвиток бізнесу. Зокрема за останні два роки компанія придбала власний флот та три активи з перевалки олії, інвестувавши в ці проєкти близько 82 млн доларів. Також було завершене будівництво потужного олійноекстракційний завод на заході країни, оновлено парк агротехніки тощо.
Продовжуємо збільшувати наші потужності, підтримувати ЗСУ та стимулювати економіку країни!
Учора, 29 серпня, представники відповідних міських служб провели ремонтні роботи у колодязі колектора навпроти адмінбудівлі Полтавського ОЕЗ (це зафіксували камери відеоспостереження, які розміщені на фасаді нашого підприємства). Після того, як працівники міських служб засипали ремонтну ділянку піском, нами було проведено повторну перевірку колодязя – при візуальному огляді колектора за допомогою камери витоку нечистот в ливневу мережу не виявлено.
«Дякуємо міським службам за відповідне реагування на ситуацію, сподіваємося, що вжиті ними дії сприятимуть вирішенню ситуації. Водночас закликаємо, щоб уповноважена комісія та відповідні інстанції провели експертну – не поверхневу – перевірку як цієї ділянки, так і всієї мережі зливової системи на предмет виявлення аналогічних точок скиду та вжили заходів по їх усуненню. Більше того, така загальна перевірка є необхідною для вирішення проблеми, яка залишилася. Адже після того, як ми переконалися, що ремонт колодязя біля заводу проведено, а сьогодні у місті не було опадів, проте нечистоти продовжують потрапляти до ставків.
До того ж звинувачення у бік нашого підприємства були і залишаються безпідставними та не спростованими представниками влади, які їх поширили. Враховуючи вже нанесену нам репутаційну шкоду, доречно було б публічно визнати, що звинувачення Полтавського олійноекстракційного заводу в неправомірному скиді стоків в зливову систему міста були передчасними та помилковими», – зазначив директор заводу Євген Ніколаєв.
У відповідь на нещодавні звинувачення на адресу заводу Kernel щодо можливих викидів стоків на підприємстві провели власну перевірку каналізаційної мережі та зафіксували на відео докази відсутності будь-яких викидів з боку заводу. Завдяки відсутності опадів та тимчасовим відключенням електроенергії, що призвели до перерв у роботі насосів системи водопостачання, детальний огляд колектора ливневої каналізації, розташованого поблизу заводу, змогли здійснити усього за кілька годин.
«Перевірка доводить, що ливнева труба, яка йде вздовж нашого підприємства до прохідної, про яку зараз так багато говорять у ЗМІ, – цілісна, без витоку стоків. Отже, факт протиправного скиду Полтавським олійноекстракційним заводом промислових стоків в ливневу систему міста відсутній та підтверджений доказами, – говорить Євген Ніколаєв, директор Полтавського ОЕЗ. – Водночас під час огляду ми також виявили, що з протилежного боку в систему є врізка, крізь яку до мережі потрапляють господарсько-побутові стоки невідомого для нас походження. Протяжність усієї ливневої системи від заводу і до Пушкарівських ставків – близько 5 км. Наразі не відомо, скільки таких точок зливу є протягом всієї довжини мережі колектору. Це потребує детальної перевірки відповідними інстанціями. Просимо відповідні органи звернути на це увагу та вжити заходів щодо ремонту системи».
Наше підприємство дотримується всіх екологічних та санітарно-технічних норм виробництва, зокрема відведення виробничих стічних вод здійснюється з дотриманням вимог паспорта водного господарства.
Як вже зазначали раніше, ми відкриті до конструктивного діалогу з міською владою та іншими уповноваженими на вирішення цього питання сторонами. Проте у разі продовження безпідставних звинувачень підприємство буде вимушене вирішувати ситуацію у рамках правового поля, включно зі зверненням до суду з відповідним позовом про захист ділової репутації, якщо це буде необхідно для захисту наших інтересів.
Останнім часом у регіональних ЗМІ почала ширитися інформація щодо Полтавського ОЕЗ – активу у складі групи компаній Kernel. Декілька публікацій стверджують, що підприємство забруднює Пушкарівські ставки і скидає стічні води незаконно.
Зі свого боку запевняємо, що це не відповідає дійсності. Усі наші заводи, включно зі згаданим, суворо дотримуються екологічних норм і використовують сучасні технології. Наша діяльність регулярно перевіряється як державними органами, так і міжнародними аудиторськими компаніями.
Процеси водопостачання і водовідведення на Полтавському ОЕЗ чітко регламентовані. Точки скиду є стаціонарними і доступними для перевірок. Підприємство не є власником ливневої системи міста і не може нести відповідальність за її технічний стан або якість води у ставках Полтави.
«Ми завжди відкриті до діалогу з інстанціями будь-яких рівнів, адже дотримуємося відповідних норм і можемо це довести. Крім того, наш завод є одним з найбільших роботодавців у Полтаві та у регіоні і значним платником податків – за 2023-2024 роки наше підприємство сплатило до бюджету понад 142 мільйони гривень. Майже 12 мільйонів гривень ми спрямували на підтримку оборонців. Тож як соціально відповідальний бізнес ми дбаємо про свою репутацію і готові її захищати, адже це вже не перша спроба перекласти відповідальність за стан ставків на наш завод, і такі необґрунтовані звинувачення є неприйнятними», – зазначає директор Полтавського ОЕЗ Євген Ніколаєв.
Попри воєнний стан, Kernel продовжує курс на інновації – розвиває сервіси автоматизації та оптимізації процесів. Зокрема з червня у компанії перейшли на новий рівень впровадження системи електронних товарно-транспортних накладних (еТТН) – застосування їх в обліку.
Kernel – один із перших на ринку, хто інтегрував еТТН зі своїми системами обліку. Вже за перший місяць нового процесу в обліку проведено більш ніж 2 000 електронних накладних. Серед найближчих планів – до кінця літа приєднати до системи всі заводи та елеватори компанії та перейти до наступного етапу впровадження процесу – при перевезенні зерна з поля на елеватор.
«Ми розуміємо, що майбутнє за електронними документами, що бізнес тільки виграє від таких трансформацій. Але такий складний процес вимагає змін від всіх сторін – учасників еТТН, зокрема від представників, відповідальних за здійснення господарських операцій на кожному етапі перевезення. У них мають бути кваліфікований електронний підпис (КЕП), інші процеси, інші контролі, зміни у бухгалтерському обліку тощо. Ми взяли на себе відповідальність допомогти нашим партнерам: навчаємо, роз’яснюємо, заохочуємо, щоб разом змінювати ринок», – зазначає Микола Мірошниченко, Директор з логістики, Kernel.
Серед результатів перших двох місяців впровадження проєкту – на сьогодні всі водії власного автопарку компанії “АТП-2004” мають КЕП, а також його вже отримали приблизно 25% водіїв партнерів-перевізників. Завдяки переходу на еТТН на 50% зменшився час на видачу супровідних документів на точках відвантаження.
Попри те, що наразі перехід на електронні товарно-транспортні накладні не є обов’язковим, Міністерство інфраструктури закликає бізнес доєднуватися до програми. Це дуже довгий і складний процес — інтегрувати еТТН з усіма системами, які вже налагоджені в компаніях та успішно працюють із паперовими накладними. Команда Kernel розпочала цей проєкт та успішно втілила перший етап. Далі – більше!
Нещодавно найбільший олійноекстракційний завод Kernel, що розташований на заході України, постраждав через масовану атаку безпілотників з боку росії. Роботи на активі було призупинено, а пожежу, що виникла внаслідок обстрілу, – ліквідовано. На щастя, обійшлося без постраждалих. Наразі компанія оцінює масштаби збитків та пов’язані втрати.
Компанія увійшла до ТОП-3 рейтингу “Найкращі роботодавці України” та отримала нагороду в номінації “Найкращий антикризовий HR-менеджмент” на HR Wisdom Summit 2024 від delo.ua та журналу “ТОП-100”. Переможців визначало експертне журі, редакція та голосування читачів на сайті ділового видання.
Нам почесно отримати таку високу відзнаку, адже ми:
Пишаємося отриманою відзнакою і продовжуємо працювати задля стабільності бізнесу і розвитку України!
8 червня росія здійснила масований ракетний удар по Україні. Руйнувань через ворожу атаку зазнала, зокрема, і найбільша дитяча лікарня України – київський «Охматдит». Компанія передала 10 мільйонів гривень через UNITED24 на допомогу лікарні.
З першого дня повномасштабного вторгнення Kernel підтримує оборонців у ЗСУ. Проте завжди також спрямовує допомогу туди, де її потребують найбільше.
Проєкт Saatchi&Saatchi Ukraine та Kernel за підтримки Міністерства закордонних справ України отримав бронзу на Міжнародному фестивалі творчості «Каннські леви»-2024. Це єдиний проєкт з України, який цього року отримав відзнаку від журі найавторитетнішого у світі конкурсу реклами.
“Мед мінних полів” – це лімітований немасовий продукт, що має на меті привернути увагу міжнародної спільноти до питання замінованості України. Він призначений для цільових розсилок дипломатам в межах протоколів та впливовим громадянам інших країн, щоб залучити до розмінування ще більше міжнародних партнерів та донорів.
“Війна очима українського агро — це сотні тисяч гектарів мінних полів, які неможливо засіяти. Щодня країна-агресор мінує, руйнує і знищує. А ми об’єднуємося, щоб продовжувати працювати. Ми передали частину ділянок, куди не може заїхати агротехніка, в користування бджолярам. І в такий нестандартний спосіб засвідчили, що віримо у рідну землю та у її силу відновлення. Почесна відзнака «Каннські леви» – ще одна можливість для нас бути почутими завдяки силі креативу”, – зазначає директор з комунікацій та GR Kernel Катерина Співакова.
Перші 55 екземплярів меду вже презентовані на міжнародних подіях і передані українським дипломатам. Цього сезону влітку планується збір нового врожаю на полях Сумської області.
Нагадаємо, що проєкт «Мед мінних полів» також отримав срібну та бронзову нагороди на міжнародному фестивалі The One Show у Нью-Йорку, який понад 50 років визначає найкращі досягнення у сфері реклами та дизайну, і 12 нагород та два гран-прі на Київському міжнародному фестивалі реклами 2024.
Детальніше про проєкт дивіться у відео.
Kernel Digital – IT-компанія, що є частиною групи Kernel та спеціалізується на диджитал-продуктах для українського агроринку, стала резидентом Diia City United. Спілка обʼєднує продуктові технологічні компанії – резиденти Дія.City, які працюють в Україні, підтримуючи та розвиваючи її економіку.
“Вже майже 10 років ми активно диджиталізуємо агробізнес України, впроваджуючи інновації та технології з найкращих світових практик та розробляючи власні продукти. Дані з полів аналізують нейромережі, втілені моделі щодо прогнозування врожайності. Також ми співпрацюємо з глобальними технологічними лідерами, як-от NASA Harvest. Kernel Digital готовий ділитися своїми напрацюваннями з ринком та обмінюватися досвідом, шукати та створювати разом конкурентні переваги українських компаній, щоб максимально розкривати потенціал агроіндустрії, а також України як технологічної держави», – зазначив директор Kernel Digital Андрій Піший.
Компанія Kernel є лідером із запровадження інновацій для агропромислового комплексу України. IT-технології застосовуються на всіх етапах — від вирощування сировини до реалізації готової продукції. Цифровізація процесів масштабується не тільки на агропідприємства, а й заводи, термінали, елеватори, логістичні ланцюжки.
Засновник та співвласник Kernel Андрій Веревський увійшов до переліку «100 людей десятиліття» від українського бізнес-видання New Voice. На честь свого 10-річчя медіа назвало 100 українців, які з 2014 року визначають життя у країні та ведуть її вперед. Список формували на основі голосування експертів із різних сфер, вибору редакції та опитування читачів видання.
Крім бізнес-досягнень Андрія Веревського як співвласника найбільшої української агропромислової компанії та найбільшого агроекспортера країни, видання NV відзначило його як одного з найбільших донаторів ЗСУ. З початку повномасштабного вторгнення Kernel системно підтримує військових, надавши допомогу на понад 2,5 млрд грн.
У зв’язку з розповсюдженням некоректної інформації щодо складу активів групи компаній Kernel зазначаємо, що група компаній «Енселко» не входить до холдингу Kernel. Водночас бенефіціарним власником обох груп компаній є Андрій Веревський.
Група компаній «Енселко» утворилася у 2022 р. шляхом продажу частини земельних активів з інфраструктурою, що входили до групи Kernel. Сьогодні ГК “Енселко” об’єднує аграрні підприємства ТОВ «Енселко Агро», ТОВ «Агрополіс», ПСП АФ «Білозірська». Головний напрямок діяльності компанії – вирощування зернових і олійних культур. Земельний банк становить 134 тис.га в Хмельницькій та Тернопільській областях.
Kernel спільно з NASA Harvest бере участь у проєкті, що досліджує вплив воєнних дій на сільське господарство України та здійснює оцінку агровиробництва на окупованих територіях – за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України. У рамках співпраці ми поділилися з фахівцями окремого підрозділу космічного агентства своїм агрономічним досвідом та даними щодо розподілу посівних площ за культурами.
Анонсувавши співпрацю з Kernel, Інбал Беккер-Решеф, директорка програми NASA Harvest, зазначила: «Це партнерство підкреслює нашу колективну відданість вирішенню складних проблем, з якими стикається глобальна продовольча безпека та сільськогосподарське виробництво в одній із головних житниць світу. Ми раді продовжити нашу спільну роботу в 2024 році». Менеджерка зі стратегічного партнерства в Україні NASA Harvest Алекс Олін відзначила особливий внесок відділу Data Science Kernel у спільну роботу над ініціативою.
«Ми із задоволенням долучилися до ініціатив NASA Harvest, зосереджених в Україні в 2023 році, поділившись відповідними даними та ідеями, які вважаємо вирішальними для підтримки нашої країни у складних умовах воєнного часу», – говорить Андрій Піший, Директор з IT, Kernel.
Спільний пілотний проєкт спрямований на розробку підходів машинного навчання для визначення площ культур на основі супутникових знімків. Карти врожайності NASA були перевірені на основі даних Kernel і отримали точність близько 90% у 2022 та 2023 рр. для озимих зернових, ріпаку та соняшнику.
«Метою співпраці було консолідувати зусилля та зосередитися на нашому першому спільному проєкті. Ми за 3-4 місяці побудували базову модель на основі відкритих даних і даних Kernel, яка б прогнозувала посівні площі. Нам вдалося успішно валідувати підхід з використанням нейронних мереж, який показав чудові результати на наших даних», – поділився керівник напрямку Data Science Kernel Данило Поляков.
Упевнені, що поглиблення співпраці з NASA Harvest у 2024 р. допоможе досягти значних успіхів у розвитку супутникового моніторингу сільського господарства. А це своєю чергою сприятиме ухваленню ефективних рішень для розвитку агросектору України, який відіграє ключову роль у забезпеченні світової продовольчої безпеки.
У рамках підтримки Закону 2079-IX «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» у Придніпровському кластері Kernel (СТОВ «Придніпровський край») ініціювали створення організацій водокористувачів (ОВК) – «Градизька» у Полтавській області та «Дмитрівська» на Черкащині.
Проєкт є частиною реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні, що здійснюється за підтримки Мінагрополітики. Серед інших складових втілення Стратегії – оцінка можливостей для інвестицій в меліоративну інфраструктуру, а також пошук можливостей для створення та підтримки організації водокористувачів.
«Наше підприємство здійснює зрошення сільськогосподарських земель на площі 2823 га на Полтавщині та Черкащині, – зазначає Михайло Петров, Керівник Придніпровського кластера. – Поява ОВК сприятиме ефективному управлінню насосними станціями для вчасної подачі води на зрошення. Також завдяки ініціативі ми плануємо модернізувати застаріле енергозатратне насосно-силове обладнання, автоматизувати подачу води, провести гідроізоляцію підвідного каналу».
Перші кроки у напрямку організації ОВК у Придніпровському кластері Kernel були здійснені ще навесні 2023. Втілення ініціативи підтримали громадська спілка «Всеукраїнська Аграрна Рада» та Європейський банк реконструкції та розвитку. Так, у рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Україна: підтримка розвитку організацій водокористувачів» були профінансовані роботи з проведення інвентаризації меліоративних мереж, а також інші юридичні роз’яснення необхідні для створення та ефективного функціонування ОВК «Градизька» та «Дмитрівська».
Kernel бере активну участь в розробці та втіленні меліоративної реформи. У планах компанії і надалі ініціювати передачу державного меліоративного майна в створені організації водокористувачів, згідно з Законом 2079-IX «Про ОВК». Передача меліоративних систем в управління ОВК сприятиме впровадженню енергозберігаючих технологій, збільшенню площ зрошення та зменшенню собівартості поливу, а також забезпечить своєчасну подачу води під час вегетаційного сезону. Усі ці комплекси заходів своєю чергою приведе до підвищення урожайності сільськогосподарських культур та ефективності сільського господарства на меліорованих землях.
З перших днів повномасштабної війни Kernel виділив вже понад 2,3 млрд грн на підтримку Збройних Сил України, зокрема закуповуючи необхідне обладнання для військових бригад. Зважаючи на необхідність зведення фортифікаційних споруд поблизу кордонів для зміцнення обороноздатності країни, компанія долучилася до будівництва укріплень на Сумщині.
Фортифікаційні споруди мають важливе значення для зниження ризиків воєнної агресії. Вони створюють додаткові бар’єри та перешкоди для ворога. Оскільки країна-агресор досить активно розбудовує свої опорні пункти, Україна має гостру потребу у зміцненні своїх оборонних позицій за різними напрямками.
«Ми усвідомлюємо, що не можна зволікати з підсиленням захисту українських територій, тому долучаємося, де можемо. Сумщина — один з регіонів присутності нашої компанії, тому проблеми області завжди у фокусі нашої уваги. Підтримка будівництва фортифікаційних споруд для компанії – це ще один крок назустріч посиленню обороноздатності країни. Бронекапсули, бетонні укриття, траншеї та вогневі позиції дозволять захистити бійців на позиціях, сприяти їхній безпечній евакуації та переміщенню», – зазначає Катерина Співакова, директор з комунікацій та GR, Kernel.
Попри складність погодних умов ранньої весни та специфіку робіт, будівництво фортифікаційних споруд виконується з дотриманням найвищих стандартів якості та безпеки.
Співпраця бізнесу та держави задля стабільності української економіки залишається у фокусі уваги агровиробників та експортерів. Kernel – найбільший виробник та експортер зернових в Україні, лідер світового ринку соняшникової олії, відзначає підтримку з боку Держспоживслужби під час ключових моментів для розвитку експортних можливостей в умовах воєнного стану.
«Під час війни агрогалузь України проходить складний шлях не лише виживання та балансування, а й трансформацій. У цьому процесі особливо цінними є кроки, які державні інституції роблять назустріч бізнесу задля досягнення спільної мети – розширення експортних можливостей України, – зазначає Андрій Паладій, Головний трейдер олії та шроту Kernel. – Так, в один із непростих періодів роботи “Зернового коридору” наша компанія успішно почала експортувати соняшниковий шрот до КНР альтернативними логістичними шляхами. За вимогами країни-імпортера ця продукція має проходити контроль згідно з санітарними та фітосанітарними нормами, закріпленими двосторонніми угодами між обома державами. Функція контролю за дотриманням стандартів, а також повноваження видачі сертифікатів закріплені за інспекторами Держспоживслужби. Фахівці ДПСС зробили важливий внесок у результат — за зверненням Kernel оперативно надали необхідні розʼяснення та рекомендації. І ми змогли дотриматися всіх процедур контролю та здійснити необхідні поставки вантажу через порт Констанца в період ускладнень експорту прямими морськими шляхами».
Попри вже наявні спільні досягнення та позитивні зрушення у процесах, залишається багато точок зростання та розвитку у роботі Держспоживслужби у рамках співпраці з агроекспортерами. Серед таких перспективних напрямків – акредитація лабораторій, запровадження цілодобової роботи інспекторів та лабораторій, а також можливість оформлення експорту у будь-якому регіоні для зниження навантаження і ризиків корупції у тих регіональних точках, де обсяги експортних відвантажень максимальні.
Важливо, щоб українські інституції йшли назустріч агровиробникам і допомагали бізнесу виживати у таких складних умовах. Завдяки спільній системній роботі Держспоживслужби та інших державних органів вдається будувати нові підходи до процесів, уникати перебоїв з експортом продовольства і забезпечувати безперебійну роботу аграрних підприємств, які наповнюють держбюджет під час війни валютною виручкою.
Полтавський олійноекстракційний завод Kernel долучився до Ініціативи науково обґрунтованих цілей (Science Based Targets Initiative – SBTi), яка спонукає компанії згідно з Паризькою угодою запроваджувати показники скорочення викидів для запобігання незворотнім наслідкам зміни клімату.
Актив компанії став першим підприємством у секторі харчової промисловості України, яке приєдналося до цієї всесвітньої ініціативи. Тим самим підприємство Kernel офіційно засвідчило, що бере на себе зобов’язання щодо впровадження заходів, які зроблять внесок в обмеження глобального потепління до 1,5°C. Реалізація намірів полягатиме у встановленні та верифікації на заводі короткострокових цілей зі зниження викидів парникових газів від його операційної діяльності.
Рішення взяти на себе зобов’язання щодо цілей Ініціативи – це частина системної роботи компанії в напрямку декарбонізації та забезпечення кліматичної стійкості на кожному етапі ланцюга створення цінності, від поля до точки відвантаження готової продукції. Також цей крок є відповіддю на запити, що постійно зростають, від споживачів по всьому світу, торгових партнерів та інвесторів щодо підвищення амбіцій низьковуглецевого розвитку компанії.
Ініціатива науково обґрунтованих цілей (SBTi) — це партнерство між Carbon Disclosure Project (CDP), Глобальним договором ООН, Інститутом світових ресурсів (WRI) та Всесвітнім фондом дикої природи (WWF). Заклик до дії в межах ініціативи науково обґрунтованих цілей є одним із зобов’язань бізнес-коаліції «We Mean Business». SBTi визначає найкращі практики зі скорочення викидів і досягнення цілей «чистого нуля», надає підтримку компаніям у розрахунку та валідації цілей, а також об’єднує експертів для незалежної оцінки встановлення цілей
Нагадаємо, що на початку 2024 року Kernel підтвердив свій кліматичний рейтинг CDP на рівні «В».
У 2023 році Kernel підтвердив свою оцінку «В» в рейтингу CDP (Carbon Disclosure Project), зберігши лідерство серед українських компанії. Минулого року компанія піднялася на дві позиції вище, порівняно з 2021 роком.
«Попри всі виклики воєнного часу і важливість їх вирішення тут і зараз, необхідно завжди мислити на перспективу. Впровадження кліматичних ініціатив в Україні та дотримання бізнесом принципів сталого розвитку залишається однією із ключових складових стабільності сьогодні, а в майбутньому – визначальним фактором залучення інвестицій у відбудову», – зазначає Євген Осипов, СЕО Kernel.
Kernel активно підтримує розкриття відповідних даних за методологією CDP, зокрема і як орієнтир для щорічного вдосконалення і посилення лідерської позиції в сфері низьковуглецевого розвитку в регіоні.
«Рейтинг Carbon Disclosure Project – це один із найбільш упізнаваних інструментів оцінювання нефінансових показників діяльності компанії, зокрема в сферах управління вуглецевим слідом операційної діяльності та кліматичними ризиками, реалізації бізнесових можливостей, пов’язаних із декарбонізацією та побудовою партнерства із постачальниками і споживачами. Позиція компанії в рейтингу та інформація, яка розкривається на платформі CDP, може, серед іншого, використовуватись для бенчмаркінгу та інформування рішень щодо залучення сталого фінансування. Для нас дуже цінно, що цього року вдалося утримати свої позиції та залишитися лідером серед українських компаній», – підкреслює Марта Трофімова, Керівниця напрямку сталого розвитку Kernel.
За результатами 2023 р. компанії-учасники збільшили розкриття інформації за затребуваними параметрами на 24%. Водночас укладачі рейтингу CDP щороку збільшують кількість та якість даних для опитування, щоб якомога точніше оцінювати відповідність лідерським позиціям щодо корпоративного кліматичного управління. Поглиблені запити враховують наукові досягнення, відгуки зацікавлених сторін та потреби ринку у більшій прозорості інформації щодо сталого розвитку бізнесу.
У звʼязку з тим, що останнім часом міноритарні акціонери компанії активно обговорюють у публічному просторі питання щодо випуску нових акцій, повідомляємо наступне.
Станом на 31 липня 2023 року кредитний портфель групи компаній Kernel перевищував 1,4 млрд доларів США. Наразі Kernel перебуває в процесі реструктуризації більшої частини боргу.
Кредитори висунули кілька умов, одна з яких — залучити акціонерний капітал у сумі як мінімум 60 млн доларів США. 18 серпня 2023 року ми анонсували цю вимогу кредиторів, а 21 серпня 2023 року Рада Директорів прийняла рішення про випуск додаткових акцій. Ми повідомили про це у звіті компанії.
Компанія вирішила випустити акції тільки серед існуючих акціонерів, які, очевидно, готові підтримувати компанію довгостроково. Крім того, була врахована низька ймовірність залучення коштів зовнішніх інвесторів в компанію, активи якої регулярно зазнають ракетних обстрілів з боку російського агресора. Також, зважаючи на майбутній очікуваний делістинг акцій компанії, нові акції не плануються для долучення до торгів на біржі. Саме з цих причин компанія відмовилась від публічного випуску акцій зовнішнім інвесторам.
Крім того, Kernel ініціював випуск акцій тільки серед так званих «кваліфікованих» інвесторів. Це рішення повністю відповідає законодавству ЄС та є поширеною європейською ринковою практикою, яка дозволяє випускати акції швидко — без підготовки проспекту емісії, залучення фінансових та юридичних радників та посередників, проведення роуд-шоу тощо. Всі «кваліфіковані» інвестори, які подали свої заявки, мають право на участь в аукціоні по залученню акціонерного капіталу. Участь «некваліфікованим» інвесторам у такому випадку законодавство ЄС забороняє.
Звертаємо увагу, що Kernel вже робив три додаткові емісії акцій після IPO. Щоразу випуск відбувався виключно за участю «кваліфікованих» інвесторів та протягом 1-2 днів. Жодних скарг та зауважень з боку міноритариних акціонерів ніколи не було.
Більш того, інформація щодо можливості додаткової емісії акцій у разі необхідності існувала з 23 вересня 2022 року, коли позачергові збори акціонерів прийняли відповідне рішення саме для таких цілей – можливість швидко залучити капітал при потребі, враховуючи непередбачуваність розвитку ситуації в Україні.
Також Рада Директорів вирішила провести оферту щодо допемісії акцій у форматі голландського аукціону. Відповідно до нього, ціну і кількість акцій визначає не сама компанія, а акціонери-учасники. На це рішення в першу чергу вплинуло бажання Kernel залучити необхідну суму згідно з вимогами кредиторів, а не продати акції за певною ціною. Компанія усвідомлювала труднощі із встановленням чіткої ціни акцій, оскільки в Україні тривають бойові дії, наші виробничі та експортні потужності регулярно вражають російські ракети, морський експорт заблоковано.
Ми розуміємо, що, на жаль, багато наших акціонерів втратили на інвестиціях в акції компанії через різке падіння ціни акцій після повномасштабного вторгнення.
Kernel наголошує, що всі дії компанії щодо випуску акцій відповідають чинному законодавству ЄС. Провідні юридичні фірми Люксембургу та Польщі супроводжували процес додаткової емісії, підготовки та проведення аукціону. Рада Директорів компанії керувалась виключно інтересами компанії при прийнятті рішення про випуск нових акцій. Ми повністю впевнені у своїх діях і їх відповідності нормам європейського законодавства.
29 серпня на сайті видання «Економічна Правда» була опублікована новина під заголовком «Керівником Державної продовольчо-зернової корпорації призначено одного з топменеджерів Kernel». Зазначимо, що Дмитро Гапчич, про якого йдеться у статті, дійсно працював у компанії, але не на топменеджерських позиціях. У кінці 2013 року він за власним бажанням залишив Kernel. З того часу, наскільки нам відомо, займався підприємницькою діяльністю.
Пресслужба Kernel зробила кілька звернень до редакції «Економічної Правди» з проханням виправити неточності у матеріалі, оскільки інформація не відповідає дійсності. Журналісти зрештою внесли корективи щодо року звільнення Дмитра Гапчича з компанії, проте заголовок залишили маніпулятивним, зі згадкою Kernel. Хоча пан Гапчич вже 10 років не має жодного стосунку до компанії.
Ми вітаємо Дмитра Гапчича з новим призначенням та сподіваємося, що бізнес-досвід експертів із системних компаній буде корисним державі, особливо у воєнний час.
Водночас просимо громадськість зважати на викладені вище факти, а журналістів дотримуватися правил журналістської етики – ретельно перевіряти інформацію перед публікацією і не використовувати маніпулятивні заголовки, щоб свідомо не вводити читачів в оману.
Готові надати додаткову інформацію, якщо редакція виявить до неї цікавість.
У ніч на 19 липня актив Kernel у порту Чорноморськ зазнав ракетної атаки з боку рф. Унаслідок цього завдано суттєвих пошкоджень потужностям зберігання та перевалки зерна. Люди не постраждали. Наразі компанія проводить оцінку завданим матеріальним збиткам. За попередніми даними, на відновлення руйнувань знадобиться щонайменше 12 місяців.
Окрім пошкоджень інфраструктури, під час атаки у ніч на 19 липня у пожежі у порту Чорноморська були частково знищені та пошкоджені 60 000 т зерна. Цей вантаж мав бути завантажений на великотоннажне судно Alexis та вирушити до Китаю. Однак це судно понад 60 днів простояло у черзі «зернового коридору» і так не зайшло на навантаження до Чорноморська. Світ вкотре недоотримав українську агропродукцію через саботаж «зернової ініціативи» і затримки інспекцій, викликані представниками Росії.
Подальші атаки на порти України, підвищення ступеня небезпеки на виробничих комплексах та відсутність можливості експорту зернових морськими шляхами призведуть до зростання цін на кукурудзу та пшеницю на 30-40% в короткостроковій перспективі. Також існує ризик призупинки роботи низки українських заводів з переробки олійних культур та зменшення темпу переробки насіння соняшнику та ріпаку на понад 30%. Це суттєво вплине на світові ціни на соняшникову олію, зокрема це призведе до зростання ще на 20-25%.
У компанії Kernel відбулися функціональні зміни у складі менеджменту компанії.
Анастасія Усачова, яка раніше обіймала посаду Фінансового директора компанії, продовжить роботу у складі Ради Директорів Kernel. Враховуючи понад 20-річний досвід Анастасії в операційній діяльності та глибоке розуміння бізнес-процесів компанії, відтепер вона зосередиться на вирішенні стратегічних питань розвитку бізнесу.
Фінансовий департамент Kernel очолить Сергій Волков. Професійна діяльність Сергія включає керівництво багатогалузевими фінансами в банківській справі, страхуванні, нафтогазовій та важкій промисловості. Має значний досвід у сфері аудиту, контролінгу, управління ризиками, стратегії та фінансів у Big4.
У компанії Kernel відбулися функціональні зміни у складі менеджменту компанії.
Вікторія Лук’яненко, яка раніше обіймала посаду Директора з правового забезпечення, призначена Директором Estron Corporation Limited – однієї з юридичних осіб Kernel. До її зони відповідальності входитиме супровід питань присутності компанії в іноземних юрисдикціях.
Посаду директора з правого забезпечення обійматиме Артем Філіп’єв. Він має багаторічний досвід управління юридичними напрямками міжнародних виробничих компаній. Зокрема сфера професійних обов’язків Артема охоплювала представництво компаній в значних судових спорах, супровід масштабних інвестиційних проектів, як-то будівництво виробничих активів, приватизація державного майна, M&A.
Kernel збільшує експортну потужність України через розбудову свого річкового терміналу в Рені у співпраці з Проєктом міжнародної технічної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка України». Сторони підписали Меморандум про партнерство.
У проєкті беруть участь також Nibulon та Grain Alliance, які розвиватимуть експортну логістику на річкових терміналах в Ізмаїлі (Україна) та Чірна-над-Тісоу (Словаччина). Загальні інвестиції в розбудову експортної логістики України складуть понад 44 млн дол. США.
$8 млн дол. США надійдуть від USAID та понад $36 млн від трьох партнерів з українського бізнесу. За прогнозами, спільне фінансування дозволить збільшити потужність транспортування зерна на 3,35 мільйони тонн на рік.
«Ми цінуємо підтримку партнерів, яку вони надають українському агробізнесу в ці складні часи. Завдяки міжнародній співпраці ми маємо більше можливостей розвивати річкову логістику. Для нас честь бути партнерами USAID в цьому проєкті, адже йдеться не тільки про посилення експортного потенціалу України, а й про забезпечення глобальної продовольчої безпеки», — наголосив Євген Осипов, СЕО Kernel.
Kernel придбав актив у порту Рені на річці Дунай у 2022 році для перевалки соняшникової олії та шроту. Щоб зробити експорт річкою ефективнішим, компанія вже інвестувала у баржі, каботажні судна та зручні транспортні засоби для перевезення зерна та олії. Додаткове фінансування у доступ до причалів дозволить збільшити обсяг на 600 000 тонн на рік. За останні 15 років Kernel інвестував у розвиток української економіки понад 2,5 млрд дол. США.
Kernel придбав термінал у порту Південний Одеської області. «ОйлЕкспортТермінал» може приймати та окремо зберігати всі види рослинних олій — соняшникову, соєву, ріпакову.
CEO Kernel Євген Осипов назвав новий актив стратегічно важливим для компанії з огляду на відсутність перевалки олії на терміналах Миколаєва. У 2019-2022 маркетингових роках на Миколаїв припадало близько половини загальних обсягів перевалки олії в Україні.
«Миколаїв має історичне значення у цьому питанні. Через повномасштабну війну порт і термінали зупинені й знаходяться поза зерновим коридором. Тож компенсуємо тимчасові втрати за рахунок «ОйлЕкспортТермінал» у Південному», — наголосив Євген Осипов.
Як повідомив директор з виробництва Kernel Юрій Пугач, на терміналі можна одночасно зберігати 49 404 тонни продукції. Наявні потужності розділені на 4 групи з можливістю зливу олій з автомобільного та залізничного транспорту. Також реалізований проєкт зливу олії з танк-контейнерів на залізничних платформах.
На сьогодні максимальне вивантаження на терміналі за добу складає 100 автоцистерн загальним об’ємом 2500 тонн та 24 залізничні цистерни об’ємом 1440 тонн. Максимальна швидкість навантаження суден — 500 тонн на годину.
Kernel присвоєна оцінка ‘B’ згідно з інвестиційним рейтингом CDP (Carbon Disclosure Project), що на дві позиції вище, ніж у 2021 році. Рейтинг оцінює діяльність компаній в сфері корпоративного кліматичного управління.
Kernel активно підтримує розкриття відповідних даних за методологією CDP.
«Ми розглядаємо методологію оцінювання CDP як прикладний інструмент реалізації програми корпоративного кліматичного управління, а також як орієнтир для щорічного вдосконалення і посилення лідерської позиції в сфері низьковуглецевого розвитку в регіоні, — зазначив CEO Kernel Євген Осипов. — Незважаючи на турбулентність аграрних ринків, виклики для економіки та бізнесу в умовах воєнного стану ми залишаємося флагманами у впровадженні кліматичних ініціатив в Україні і формуємо правильний меседж для світової спільноти. Зараз це один із ключових елементів стабільності, в майбутньому – один із вирішальних факторів для залучення інвестицій у відбудову країни».
Рейтинг CDP оцінює діяльність компаній у сфері корпоративного кліматичного управління, включаючи рівень розкриття інформації про викиди парникових газів, пов’язаних з операційною діяльністю, підхід до управління кліматичними ризиками і можливостями, та взаємодію з постачальниками і торговими партнерами щодо спільних ініціатив з низьковуглецевого розвитку.
Позиція Kernel відповідає рівню найбільших світових трейдерів сільськогосподарської продукції. Зокрема, оцінку ‘B’ отримали компанії Archer Daniels Midland Company, Bunge Limited, Cargill Incorporated тощо. Цьогоріч у звіт CDP увійшли понад 18 тисяч компаній, вартість яких перевищує половину світової ринкової капіталізації. Інформація про результати бізнесів у рейтингу CDP є затребуваною для найбільших інвесторів з сукупними активами понад 130 трлн доларів США.
Kernel представив перші результати проєкту “Корпоративне кліматичне управління та шлях низьковуглецевого розвитку”, який компанія реалізує у партнерстві з ЄБРР та EY. Презентація відбулася під час 27-ї Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP27), що проходить з 6 по 18 листопада у Шарм-ель-Шейху, Єгипет.
Під час виступу у секції “Продовольча безпека та зміна клімату”, організованій ЄБРР, Марта Трофімова, менеджерка зі сталого розвитку Kernel, окреслила ключові досягнення проєкту. Серед них:
1) інтеграція кліматичного та ESG (навколишнє середовище, соціальні питання, внутрішньокорпоративні відносини) порядку денного в систему корпоративного управління компанії шляхом створення Комітету з питань сталого розвитку при Раді директорів та запровадження перших кліматичних KPI. Останні сьогодні спрямовані на розробку комплексної системи обліку викидів ПГ по всьому ланцюгу створення вартості;
2) результати сценарного аналізу фізичних та перехідних кліматичних ризиків, а також визначення пріоритетних бізнес-можливостей, пов’язаних з низьковуглецевим розвитком;
3) результати розширеного обліку викидів ПГ, зокрема, за викидів Kernel, пов’язані з ланцюгами постачання (Scope 3).
Ці висновки відображені у першому розкритті Kernel за рекомендаціями TCFD (Робоча група з питань розкриття фінансової інформації, пов’язаної зі зміною клімату), яка інтегрована до річного звіту компанії за 2022 фінансовий рік.
“Є багато спільного між військовими діями та зміною клімату. Як і у випадку з ракетними обстрілами, екстремальні погодні явища, спричинені зміною клімату, можуть призвести до значних порушень нормального ведення бізнесу. В нас такий само обмежений контроль над наслідками зміни клімату після того, як вони відбудуться. Єдина відмінність полягає в тому, що ми знаємо про зміну клімату вже давно, і є певні дії, яких можна вжити для пом’якшення та адаптації до наслідків. І саме це прагне робити Kernel”, – зазначила Марта Трофімова на засіданні секції.
Рада Директорів Kernel заснувала новий комітет – зі сталого розвитку (Sustainability committee). Він буде відповідати за визначення пріоритетів та реалізацію стратегічної діяльності Компанії в сферах кліматичних ризиків і можливостей, захисту навколишнього середовища, розвитку соціального та людського капіталу та управління сталим розвитком.
До складу комітету увійшли CEO Kernel Євген Осипов, незалежний директор Михайло Мішов та невиконавча директорка Дарія Данильчук, яку було обрано chairwoman комітету. Секретар – Марта Трофімова, менеджерка зі сталого розвитку Kernel.
Серед основних завдань, які виконуватиме новий комітет, визначені такі:
1. Нагляд за дотриманням ефективності корпоративної функції сталого розвитку Компанії та Групи.
2. Консультування Ради Директорів щодо забезпечення впровадження принципів ESG та аспектів кліматичного корпоративного управління у стратегію Групи, бізнес-цілі та всіх бізнес-операціях.
3. Консультування Ради Директорів стосовно ключових трендів ESG та кліматичного корпоративного управління в сферах державної політики, законодавства та ринків капіталу нових можливостей.
4. Надання рекомендацій стосовно нових бізнес-можливостей, пов’язаних з ESG та кліматичною повісткою, на міжнародних ринках та стратегічних напрямків розвитку Групи.
«Попри складнощі воєнного часу, Kernel продовжує дотримуватися визначених пріоритетів діяльності бізнесу. Поява комітету зі сталого розвитку – це важливий етап у розвитку нашої системи кліматичного корпоративного управління та інтеграції принципів сталого розвитку в операційну діяльність, які були і залишаються невід’ємною складовою бізнес-стратегії Kernel. Те, що відтепер окремий наглядовий орган у Раді директорів буде підтримувати розробку стратегії ESG, в яку будуть входити завдання та цілі кліматичної повістки, а також опікуватись її реалізацією – ще один доказ нашої готовності не лише справлятися з викликами теперішнього часу, а продовжувати інвестувати у майбутнє», – зазначив Євген Осипов, CEO Kernel.
Розвиток функції сталого розвитку Kernel стосується багатьох напрямів діяльності компанії. Виконання взятих на себе зобов’язань, а також реалізація нових бізнес-можливостей у цій сфері реалізується завдяки залученню всіх сегментів Групи до відповідних ініціатив. Зокрема йдеться про ініціативи, пов’язані із визначенням ролі Kernel в досягненні Глобальних цілей сталого розвитку та цілей Паризького угоду. Водночас компанія постійно вдосконалює системи внутрішнього обліку ESG-показників, працює над побудовою системи управління кліматичними ризиками, покращує нефінансову звітність відповідно до міжнародних стандартів тощо. Створення у Kernel спеціалізованого комітету зі сталого розвитку – це вагомий управлінський крок до реалізації цих процесів.
Namsen Limited, юридична особа, що знаходиться під прямим контролем Андрія Веревського, Голови Ради директорів Kernel Holding S.A. (далі – Компанія), купила протягом 30 листопада – 2 грудня 2021 року 100,000 акцій Компанії за середньою ціною 59,75 польських злотих за акцію.
Станом на 2 грудня 2021 року компанія Namsen Limited володіє 33,003,278 акціями Кернел, що становить 39,28% статутного капіталу.
Раніше Namsen Limited володіла 32,903,278 акціями Кернел, що становило 39.16% статутного капіталу.
Компанія також повідомляє, що жодна дочірня компанія Namsen Limited не володіє акціями Кернел.
Трансбалктермінал Kernel здобув перемогу в номінації «Зерновий термінал року» Національного морського рейтингу України. Також ТБТ посів друге місце у номінації «Темпи росту», наростивши вантажообіг зернових у 2020/21 маркетинговому році на 22%.
В основі рейтингу – статистика зернових вантажів (пшениця, кукурудза, ячмінь) без урахування шроту. За результатами 2021/21 МР Трансбалктермінал перевалив 7,6 млн тонн зернових. Порівняно з попереднім роком вантажообіг зерна на ТБТ зріс на 1,3 млн тонн.
Введення в експлуатацію першої черги Трансгрейнтермінала і встановлення на території Трансбалктермінала складів напольного зберігання дозволило компанії збільшити потужності одночасного зберігання до 320 тис. тонн.
«Найбільш престижна відзнака серед морських терміналів – наша. І це не просто результат вдосконалення операційної діяльності, розвитку портової інфраструктури і планомірної модернізації технічної спроможності активу. Це – наслідок щоденних прагнень команди до високих показників та справедлива оцінка старань кожного співробітника. Я вдячний за працю і внесок у спільний результат команді термінала, а також усім департаментам компанії, які підтримували нас організаційно та операційно на шляху до першості. Разом із нагородою ми отримали стимул працювати ще ефективніше, – ділиться Юрій Кізлевич, Директор Трансбалктермінала. – Враховуючи, що термінал в експлуатації вже чверть століття, на часі – поетапна реконструкція ТБТ. Ми вже розпочали проєктування оновленого активу з вдосконаленою технологічною схемою перевалки, що розширить наші експортні можливості, дозволить вирішувати бізнес-задачі й досягати бізнес-амбіцій компанії».
У компанії Kernel відбулися функціональні зміни у складі менеджменту компанії.
Олександр Головін, який раніше обіймав посаду Директора із закупівель зернових та олійних культур і Генерального директора ТОВ «Кернел-Трейд», призначений Директором із закупівель і комерційної діяльності. До його зони відповідальності, як і раніше, входитиме координація закупівель зернових культур для експорту, забезпечення заводів насінням соняшника для виробництва олії, просування послуг зі зберігання зернових серед партнерів Kernel, а також формування і підтримка довгострокових комерційних відносин із сільгоспвиробниками.
Генеральним Директором однієї із юридичних осіб Kernel — ТОВ «Кернел-Трейд» — призначений Микола Мірошниченко. Водночас він залишиться на посаді Директора з логістики, яку обімає з 2019 року.
Kernel знизить на 10% вартість «соціальних» сортів олії до кінця серпня відповідно до рекомендацій Мінекономіки. Мова йде про ключові позиції ТМ «Розумний вибір», «Семерка» та «extra!», які компанія виробляє для торговельних мереж. Соняшникова олія присутня на ринку в широкому асортименті та в обсягах, які задовольняють потреби населення. Жодного дефіциту не спостерігається.
Цього року через стрімке підвищення цін на сировину та низьку якість врожаю, що була спричинена погодними умовами, собівартість виробництва соняшникової олії значно зросла. Однак компанія Kernel, незважаючи на складний сезон, знайшла можливість за власні кошти знизити ціну на частину своєї продукції.
Kernel дотримується високих стандартів виробничого процесу та соціально відповідального бізнесу.
Kernel спростовує інформацію, поширену низкою ЗМІ, про «захоплення» активів СП «Агродім».
Компанія Kernel ніколи не була і не є контролюючим акціонером згаданого агропідприємства. В 2019 році мати загиблого Давиденка В.М., яка була одноособовим учасником СП «Агродім», продала 75% акцій. Безпосередньо Kernel придбав 24%, одночасно надавши підприємству та пов’язаній з «Агродомом» компанії кредит у розмірі $11 млн. Після повернення кредиту Kernel був зобов’язаний здійснити зворотній продаж своєї частки в СП «Агродім» на користь продавця.
У 2020 році з боку позичальника стався дефолт по сплаті відсотків, що призвело до зобов’язання дострокового погашення кредиту. Такі обставини мали наслідком припинення зобов’язання Kernel щодо зворотнього продажу частки на користь матері Давиденка В.М.
Компанія Kernel діяла виключно в рамках юридично зобов’язуючих документів, що регулюють надання кредиту, та дотримуючись всіх норм чинного законодавства.
Компанія Kernel Holding S.A. (“Kernel Holding”) повідомляла раніше, що з 2012 року перебуває у тривалому судовому процесі з Михайлом Стадником, його колишньою дружиною та рядом юридичних осіб, які знаходяться під їхнім контролем (разом “Продавці Stiomi”), стосовно придбання ТОВ Стіомі Холдинг (“Stiomi Holding”) – аграрної компанії, розташованої в Хмельницькій області в Україні. У квітні 2012 року Kernel Holding та декілька інших покупців (разом “Покупці Stiomi”) уклали генеральну угоду купівлі-продажу про придбання Stiomi Holding у Продавців Stiomi. Станом на 30 червня 2018 року сума, сплачена за Stiomi Holding Покупцями Stiomi, становила 24 млн доларів США. Фінальний платіж підлягав оплаті лише після виконання Продавцями Stiomi у спосіб, прийнятний для Покупців Stiomi, певних умов та міг бути зарахований зустрічними вимогами до Продавців Stiomi. Покупці Stiomi висунули декілька вимог до Продавців Stiomi стосовно невиконання Продавцями Stiomi своїх зобов’язань. У грудні 2012 року Kernel Holding отримала від Продавців Stiomi заяву про розгляд справи в арбітражі, в якій вони висували претензії щодо сум, які нібито підлягали їм до сплати.
У лютому 2018 року арбітражний суд виніс своє рішення, яке було частково оскаржене Покупцями Stiomi у Високому суді Лондона. Продавцями Stiomi були вжиті забезпечувальні заходи у Швейцарії, які у подальшому були скасовані Апеляційним судом Женеви.
У березні 2019 року Високий суд Лондона направив рішення трибуналу на повторний розгляд за певними аспектами, який відбувся у вересні 2019 року. Рішення арбітражного суду після перегляду, прийняте в грудні 2019 року, вимагало від Покупців Stiomi сплати близько 30,3 млн доларів США Продавцям Stiomi.
Нові забезпечувальні заходи були вжиті Продавцями Stiomi в Швейцарії стосовно активів, які належать Kernel Holding, а також деяким дочірнім компаніям та спільним підприємствам Kernel Holding. Забезпечувальні заходи щодо активів дочірніх компаній та спільних підприємств було визнано незаконними та скасовано. Інші забезпечувальні заходи залишаються чинними на сьогодні.
Kernel Holding, починаючи з 30 червня 2018 року, постійно відображає у своєму балансі резерв стосовно суми рішення арбітражу та відповідних судових витрат. Зазначений резерв визначає зважену оцінку керівництва компанії щодо максимальної очікуваної виплати за рішенням арбітражу. Сума заборгованості по судових позовах на 30 вересня 2020 року становила приблизно 34,6 млн доларів США.
Дії третіх осіб не дали можливості Kernel Holding здійснити виплати згідно з рішенням арбітражного суду. Зокрема колишній радник Продавців Stiomi вчинив заходи забезпечення, відповідно до яких Kernel Holding заборонено здійснювати перерахунок будь-яких коштів Продавцям Stiomi до моменту скасування таких забезпечень. Крім того, третя сторона висунула вимоги, стверджуючи, що колишня дружина пана Стадника відступила свої права на користь такої третьої особи, що оскаржується паном Стадником. Через такі конфліктуючі вимоги та судові процеси компанія Kernel Holding була неспроможна до сьогодні виконати свої платіжні зобов’язання, згідно з рішенням арбітражного суду, на користь Продавців Stiomi, очікуючи вирішення зазначених питань.
У результаті таких взаємовиключних вимог у березні 2020 року компанія Kernel Holding звернулась до швейцарського суду із запитом про надання дозволу на виплату на банківський рахунок суду повних сум, що підлягають до сплати, згідно з переглянутим рішенням арбітражу. Наскільки відомо Kernel Holding, незважаючи на те, що Продавці Stiomi оскаржують такий запит, вони стверджують, що Kernel Holding намагається уникнути здійснення виплати. Таке необґрунтоване твердження очевидно суперечить запиту Kernel Holding до суду з проханням дозволити здійснити платіж.
16 грудня 2020 року пан Стадник подав до Окружного суду Люксембургу з торгових питань клопотання з вимогою визнати Kernel Holding банкрутом. Перше слухання по цьому питанню призначено на 8 січня 2021 року.
Своїми діями пан Стадник відверто ігнорує наявність забезпечувальних заходів, прийнятих в Люксембурзі, які забороняють Kernel Holding сплачувати будь-які суми Продавцям Stiomi.
Пан Стадник також не бере до уваги запит Kernel Holding про надання дозволу на виплату, що знаходиться на розгляді в Швейцарії, метою якого є виконати платіж повної суми, яка підлягає до сплати, одночасно уникаючи ризику сплатити двічі ті ж самі суми, які вимагаються різними так званими кредиторами.
Згідно із законодавством Люксембургу, компанія вважається банкрутом, якщо у судовому порядку доведено дві обставини: (i) компанія більше не спроможна сплачувати свої борги (“le commerçant qui cesse ses paiements” – фран. Підприємець, що припиняє здійснювати виплати); (ii) компанія не може залучати додаткове фінансування (“le commerçant dont le crédit se trouve ébranlé” – фран. Підприємець, кредитоздатність якого порушена). Kernel Holding не відповідає жодному з цих критеріїв. Компанія Kernel Holding та її дочірні компанії (разом “Група”) має сильну позицію з ліквідності, як в плані грошових коштів на рахунках, так і в плані грошового потоку від операційної діяльності, що разом забезпечує достатню ліквідність для обслуговування поточної заборгованості. Так, станом на 18 грудня 2020 року, грошові кошти на рахунках компанії становили 266 млн доларів США. Крім того, Група має доступ до низки нових джерел фінансування в міжнародних банках і на ринках капіталу, що нещодавно було підтверджено успішним розміщенням єврооблігацій на суму 300 млн доларів США з річною ставкою купону 6,75%. У зв’язку з цим Kernel Holding вважає клопотання про банкрутство, подане паном Стадником, необґрунтованим та недобросовісним, а також таким, яке негайно має бути залишене без подальшого розгляду Окружним судом Люксембургу, та буде вимагати відшкодування збитків, нанесених упередженим ставленням і діями пана Стадника.
Kernel Holding S.A. (далі – «Кернел») радий оголосити, що Рада Директорів має намір пропонувати акціонерам компанії на щорічних загальних зборах, які відбудуться 10 грудня, затвердити дивіденди у розмірі 0,42 дол. США на одну акцію за фінансовий рік, що закінчився 30 червня 2020 року, а також доручити Раді Директорів призначити дати розрахунку і виплати дивідендів. Рекомендований розмір дивідендів передбачає коефіцієнт виплати 30%, та пов’язаний зі збільшенням дивідендів на 68% порівняно з минулим роком.
З 2014 фінансового року Кернел мав фіксований розмір виплати дивідендів за річний період – 0,25 дол. США на одну акцію.
Компанія Кернел приєдналася до найбільшої у світі ініціативи корпоративного сталого розвитку – Глобального договору ООН. Участь у проекті дозволить Кернел обмінюватися найкращими практиками та об’єднати зусилля з компаніями в усьому світі.
«Сталий розвиток – не просто тренд, а невід’ємна частина корпоративної культури будь-якого великого бізнесу. Глобальна мета Кернел – розвиток суспільства шляхом інвестицій у соціальну, економічну та екологічну сфери. Наша компанія виробляє продукцію найвищої якості з найнижчим споживанням енергії та ресурсів, дотримуючись міжнародних стандартів. Ми є одним з найбільших платників податків, надійним учасником розвитку громад у регіонах присутності компанії, одним з найкращих і найбільш відповідальних роботодавців, що підтверджують щорічні незалежні рейтинги», – прокоментував Євген Осипов, СЕО Кернел.
Протягом минулого маркетингового року Кернел досягнув рекордно низьких обсягів споживання енергії на тонну переробленого насіння соняшнику, а також найнижчих за весь період діяльності показників витрат енергії на тонну вирощеного врожаю. Компанія скоротила прямі викиди парникових газів і ввела в експлуатацію першу когенераційну теплоелектростанцію. До 2021 року на реалізацію проєктів альтернативної енергетики буде спрямовано $170 млн. При цьому Кернел не лише використовує інноваційні технології агровиробництва, мінімізує вплив на довкілля, але й формує культуру сталого розвитку в діловому середовищі, ділячись експертизою та власним досвідом з ринком.
«Мережа Глобального договору ООН в Україні заручилася підтримкою Кернел як одного з найбільших представників національного бізнесу. Спільними зусиллями ми будемо досягати цілей у галузі прав людини, охорони навколишнього середовища і боротьби з корупцією, власним прикладом демонструвати бізнес-спільноті, як дотримуватися принципів сталого розвитку», – зазначила Тетяна Сахарук, Голова правління Мережі Глобального договору ООН в Україні.
Нагадаємо, на початку 2020 року Кернел став лідером першого рейтингу корпоративної стійкості українського бізнесу Sustainable Ukraine. Рейтинг оцінює і порівнює якість корпоративного управління в компаніях, їхню здатність забезпечувати сталий розвиток бізнесу та країни, а також позитивно впливати на суспільство. За результатами оцінки експертної комісії компанії присвоєно рівень «АА» — «Дуже високий рейтинг корпоративної стійкості».
Компанія Кернел взяла участь у конференції Фонду Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine та Центру «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності». У прямому ефірі Наталія Кульчицька, Керівник департаменту персоналу Кернел, підписала декларацію «Гендерної рівності та запобігання домашньому насильству».
Декларація передбачає виконання таких цілей до 2025 року:
«Для Кернел важливий не тільки економічний результат. Для нас важливо насамперед те, яку компанію ми будуємо і яке бізнес-середовище створюємо навколо. Рівні можливості та культурне розмаїття є однією з важливих складових нашої корпоративної культури. Політика рівних можливостей та культурного розмаїття компанії передбачає рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяють співробітникам, незалежно від статі, вільно використовувати свої здібності. Розмір оплати праці, можливості кар’єрного зростання, гнучкий графік роботи для батьків, прийняття рішень про призначення менеджменту не залежать у нашій компанії від гендерної приналежності. Підписання декларації є ще одним важливим кроком для нас на шляху розвитку вже існуючих в компанії ініціатив, спрямованих на запобігання будь-якої дискримінації і створення рівних прав та можливостей для всіх співробітників. Сподіваюся, що в партнерстві з компаніями-підписантами декларації ми зможемо поділитися нашим досвідом і досягненнями в сприянні принципам гендерної рівності, щоб у нашій країні було більше можливостей для всіх», – зазначила Наталія Кульчицька.
Namsen Limited, юридична особа, що знаходиться під прямим контролем Андрія Веревського, Голови Ради директорів Kernel Holding S.A. (далі – Компанія), купила протягом 6 березня 2020 року 70,000 акцій Компанії за середньою ціною 42,00 польських злотих за акцію.
Станом на 6 березня 2020 року компанія Namsen Limited володіє 32,903,278 акціями Кернел, що становить 39,16% статутного капіталу.
Раніше Namsen Limited володіла 32,833,278 акціями Кернел, що становило 39,07% статутного капіталу.
Компанія також повідомляє, що жодна дочірня компанія Namsen Limited не володіє акціями Кернел.
Namsen Limited, юридична особа, що знаходиться під прямим контролем Андрія Веревського, Голови Ради директорів Kernel Holding S.A. (далі – Компанія), купила в період з 28 лютого – 3 березня 2020 року 79,605 акцій Компанії за середньою ціною 42,51 польських злотих за акцію.
Станом на 3 березня 2020 року компанія Namsen Limited володіє 32,833,278 акціями Кернел, що становить 39,07% статутного капіталу.
Раніше Namsen Limited володіла 32,753,673 акціями Кернел, що становило 38,99% статутного капіталу.
Компанія також повідомляє, що жодна дочірня компанія Namsen Limited не володіє акціями Кернел.
Кернел – у ТОП-3 переможців першого рейтингу корпоративної стійкості українського бізнесу Sustainable Ukraine. За результатами оцінки експертної комісії Кернел присвоєно рівень «АА» – «Дуже високий рейтинг корпоративної стійкості».
Проект Sustainable Ukraine, ініційований консалтинговою компанією Premier Business Consulting & Communications, оцінює та порівнює якість корпоративного управління в компаніях, їх здатність забезпечувати сталий розвиток бізнесу і країни та позитивно впливати на суспільство. Під час комплексного дослідження експертна комісія провела оцінювання українського бізнесу одразу за кількома напрямами. Кернел став одним із беззаперечних лідерів у більшості з них. Зокрема, високих результатів компанія досягла в корпоративному управлінні, фінансово-економічній, екологічній та соціальній сферах.
«Рейтинг Sustainable Ukraine формує новий етап розвитку відповідального бізнесу в Україні. Це додатковий інструмент, який дозволяє оцінити, наскільки компанія відповідає міжнародним стандартам та вимогам сталого розвитку, – коментує Євген Осипов, CEO Кернел. – Кернел займає не тільки лідируючі позиції в українському АПК, а вже давно є флагманом серед всіх вітчизняних компаній, що підтверджено безліччю показників, незалежних оцінок та рейтингів.
Відтак ми усвідомлюємо свою роль у формуванні культури ведення бізнесу в Україні. Окрім того, що Кернел є прикладом побудови сталої, відповідальної та високоефективної компанії, ми добровільно беремо на себе зобов’язання понад тих, що вже передбачені чинним законодавством, зокрема сплата податків. Наші соціальні ініціативи в рівній мірі спрямовані і на корпоративну підтримку співробітників компанії, і на вирішення суспільних проблем, актуальних для регіонів присутності Кернел. Принципи сталого розвитку та соціальної відповідальності задекларовані в Корпоративному кодексі компанії і передбачають мінімізацію використання енергоресурсів, дбайливу обробку землі, ретельний контроль якості продукції, а також створення комфортних і безпечних умов праці для персоналу, надання широких можливостей для навчання і професійного розвитку».
За підсумками 2019 року до рейтингу Sustainable Ukraine потрапили компанії, які входять до 250 найбільших платників податків України. Зокрема високий рівень корпоративної стійкості, окрім Кернел, присвоєно також компаніям «Енергоатом», «Укргідроенерго», «Coca Cola Ukraine», Метінвест, ДТЕК та ін.
Динаміка розвитку ключових гравців українського бізнесу відтепер оцінюватиметься щороку. Глобальна мета рейтингу полягає в стимулюванні позитивних змін у бізнес-середовищі і, відповідно, в країні, а також у посиленні зростання конкурентоздатності та привабливості соціально відповідальної ділової поведінки компаній.
Нагадаємо, у 2019 році Кернел став найкращим роботодавцем серед аграрних компаній України та одним із лідерів ТОП-20 найбільш соціально відповідальних представників бізнесу. Крім того, благодійний фонд компанії «Разом з Кернел» переміг у національному конкурсі «Благодійна Україна».
Компанія завершила процедуру випуску євробондів на суму 300 млн доларів зі ставкою купона 6,5%.
Кернел розмістив п’ятирічні єврооблігації з доходністю 6,625%. Організатором випуску виступили ING Bank та J.P. Morgan. Залучені кошти компанія використає для фінансування робочого капіталу та реалізації загальних корпоративних цілей.
«У результаті проведених роуд-шоу попит на євробонди перевищив пропозицію. Ми відмітили високий рівень зацікавленості серед інвесторів з Великобританії, США та континентальної Європи. Проявлений з їхнього боку інтерес викликаний насамперед прозорістю й відкритістю нашої компанії, а також поліпшенням загальноукраїнського інвестиційного клімату. Розміщення євробондів Кернел матиме позитивний вплив на позицію країни на міжнародних ринках капіталу», – коментує Євген Осипов, Генеральний директор Кернел.
90% євробондів традиційно викупили інвестиційні фонди, 6% – хедж-фонди, ще 4% – банки. За географічним принципом розміщення має наступну структуру: 49% – частка інвесторів з Великобританії, 27% – зі США, 21% – з континентальної Європи, 3% – інвестори інших країн.
Напередодні емісії міжнародне агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий рейтинг Кернел з рівня «B+» до «BB-», прогноз «стабільний». Сьогодні він на два рівні вище рейтингу України. Агентство S&P підтвердило рейтинг Кернел на рівні «В».
«Правильна стратегія, стійка бізнес-модель та багаторічне лідерство на ринку стали позитивними факторами при оцінці кредитоспроможності компанії, – коментує Анастасія Усачова, Фінансовий директор Кернел. – Нам довіряють інвестори і міжнародні банки, що підтверджується щорічним продовженням кредитних ліній. З нами співпрацюють українські й іноземні партнери. Вони впевнені у нашій стійкій позиції на ринку і важливій ролі компанії для економіки країни».
Нагадаємо, у 2017 році Кернел здійснив перший випуск євробондів на Ірландській фондовій біржі, який став історичним для країни в цілому. Тоді компанія відкрила для України зовнішній борговий ринок після трирічного затишшя, підвищила імідж країни на світовій арені з економічної точки зору.
Довідка:
Кернел – найбільший у світі виробник та експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. На частку компанії припадає близько 8% світового виробництва соняшникової олії. Свою продукцію Кернел постачає до понад 80 країн світу.
У 2018 – 2019 маркетинговому році компанія вперше експортувала 6,1 млн тонн зернових, що є абсолютним рекордом серед агрокомпаній України.
Namsen Limited, юридична особа, що знаходиться під прямим контролем Андрія Веревського, Голови Ради директорів Kernel Holding S.A. (далі – Компанія), купила в період з 3 – 7 жовтня 2019 року 36,898 акцій Компанії за середньою ціною 42,74 польських злотих за акцію.
Станом на 9 жовтня 2019 року компанія Namsen Limited володіє 32,753,673 акціями Кернел, що становить 39,97% статутного капіталу.
Раніше Namsen Limited володіла 32,716,775 акціями Кернел, що становило 39,93% статутного капіталу.
Компанія також повідомляє, що жодна дочірня компанія Namsen Limited не володіє акціями Кернел.
Співробітництво передбачає реалізацію проекту з днопоглиблення з боку АМПУ та виконання зобов’язань зі збільшення вантажопотоку сільгосппродукції з боку ключового українського експортера – компанії Кернел. За даними АМПУ, збільшення обсягу портової перевалки до 7 млн тонн на рік принесе державі ряд переваг та сприятиме розвитку вітчизняної портової галузі.
Договір про взаємодію між найбільшим агрохолдингом України, компанією Кернел, та Адміністрацією морських портів України було підписано 5 вересня в.о. Голови АМПУ Райвісом Вецкагансом, Генеральним директором Кернел Євгеном Осиповим і Директором з корпоративних інвестицій Кернел Юрієм Ковальчуком. У рамках підписаної угоди, АМПУ до кінця 2020 року виконає днопоглиблення вздовж причалів №№14-17. Натомість компанія Кернел відповідально зобов’язується збільшити вантажопотік через свої портові термінали не менше ніж до 7 млн тонн на рік.
Райвіс Вецкаганс, в.о. Голови АМПУ
«Договір між АМПУ та Кернел – це гарний приклад державно-приватного партнерства та черговий крок системного розвитку порту Чорноморськ, яким опікується АМПУ. У цьому році ми закінчили масштабний проект з капітального днопоглиблення на підхідному каналі порту та акваторії 1-го ковша Сухого лиману порту і одразу переходимо до розвитку акваторії в напрямку причалів №14-17 та створення необхідних для бізнесу глибин безпосередньо біля цих причалів. Реалізація проекту буде сприяти поліпшенню умов для експорту продукції українських підприємств, збільшенню суднозаходів та створенню майже 250 нових робочих місць у порту Чорноморськ».
З 2008 року Кернел веде експортну діяльність на причалах №16-17 морського порту Чорноморськ. Наразі тут діє зерновий термінал Кернел – підприємство Трансбалктермінал, через який за результатами 2018-2019 маркетингового року було експортовано понад 4 млн тонн зернових. Щороку у рамках своєї діяльності підприємство сплачує до бюджетів усіх рівнів мільйони гривень податків, портових зборів, спецпослугу доступу до причалів та інші відрахування.
Сусідні причали №14-15 мають аналогічний потенціал експорту, але їхній поточний обсяг перевалки не перевищує 350 тис. тонн на рік через відсутність інфраструктури та недостатню глибину морської акваторії. Вирішення цих ключових факторів дозволило б суттєво збільшити перевалку вантажів, а держава від цього отримала б мільйони гривень у вигляді надходжень.
Зараз Кернел будує на 14-15-му причалах новий зерновий термінал потужністю 4 млн тонн, Траснгрейнтермінал, інвестуючи у проект понад 120 млн дол. Проте без поглиблення дна підприємство не зможе вантажити балкери класу «Panamax» та «Over-Panamax» до їхньої повної вантажопідйомності, а отже, досягти ефективної експлуатації потужностей. Проект реконструкції морської акваторії з боку АМПУ допоможе збільшити кількість заходів суден, підвищить дедвейт оброблюваного флоту та як результат забезпечить ріст експорту. Це в свою чергу дозволить державі отримувати додаткові надходження до бюджетів різних рівнів у вигляді податків та інших відрахувань з боку Кернел.
Євген Осипов, Генеральний директор Кернел
«Агробізнес наразі є локомотивом української економіки. З 2011 року АПК демонструє стабільний ріст обсягів поставок сільгосппродукції на світові ринки і у 2018 досяг рівня 40% у структурі загальноукраїнського експорту. Виручка, отримана завдяки експортним операціям, формує валютні надходження до бюджету України, впливає на ріст ВВП та забезпечує благополуччя країни.
Наша стратегічна мета у 2020 році – збільшити обсяг експорту зернових до 8 млн тонн за рахунок запуску нового термінала в порту Чорноморськ. Тому зараз ми максимально сфокусовані на будівництві Трансгрейнтермінала. Наступним кроком сконцентруємося на його ефективному завантаженні.
Однак реалізація таких масштабних інвестиційних проектів неможлива без сприяння держави. Сьогодні ми відчуваємо підтримку з боку АМПУ, яка конкретними технічними рішеннями допомагає досягти стратегічних цілей і держави, і бізнесу».
Довідка:
Кернел – найбільший у світі виробник та експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. На частку компанії припадає близько 8% світового виробництва соняшникової олії. Свою продукцію Кернел постачає до понад 80 країн світу.
У 2018 – 2019 маркетинговому році компанія вперше експортувала 6,1 млн тонн зернових, що є абсолютним рекордом серед агрокомпаній України.
Кернел став першою в історії фінансового ринку України компанією, яка провела транзакцію валютного свопу у форматі гривня-долар. Агрохолдинг обмінявся валютами з ІНГ Банк Україна з умовою зворотного обміну через певний час.
«Наша компанія як один із найбільших представників українського бізнесу використовує найкращі доступні практики на українському фінансовому ринку, – коментує Руслан Аксьонов, Керівник казначейства Кернел. – НБУ щойно дозволив валютні свопи для небанківських установ. Ми підтримуємо лібералізацію ринку з боку Нацбанку і сподіваємося, що цей інструмент дозволить ринку запозичувати гривневий ресурс більш ефективно, що є важливим фактором для зростання економіки».
Валютний своп – один з інструментів валютної лібералізації, котра зараз активно впроваджується Національним Банком України. Своп дозволяє здійснювати операції з обміну валют із зобов’язанням зворотного обміну через деякий час на фіксованих умовах.
Кернел отримає довгостроковий кредит у розмірі $56 млн для впровадження проектів «зеленої» енергетики на олійноекстракційних заводах. $48 млн позики буде надано Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР). Ще $8 млн компанія отримає від Фонду чистих технологій (CTF).
Залучені інвестиційні кошти Кернел спрямує на реалізацію проектів з виробництва відновлюваної енергії на олійноекстракційних заводах у Харківській, Миколаївській, Одеській та Полтавській областях. Щорічно підприємства компанії вироблятимуть понад 338 тис. МВт-год електроенергії за рахунок спалювання 228 тис. тонн соняшникового лушпиння.
«У найближчі кілька років Кернел збільшиться у різних бізнес-сегментах від 50 до 100%. Ми вже наростили земельний банк і продовжуємо будувати нові виробничі активи. При цьому одним із пріоритетних питань залишається підвищення енергоефективності наших виробничих активів з метою оптимізації використання природних ресурсів, – коментує Євген Осипов, Генеральний директор Кернел. – До 2021 року ми інвестуємо у впровадження проектів альтернативної енергетики понад $150 млн. Майже на всіх олійноекстракційних заводах будуть встановлені комбіновані теплові електростанції, які працюватимуть спалюючи лушпиння соняшникового насіння. Це знизить наші витрати по всьому портфелю активів, дозволить позбутися затрат на транспортування палетизованого лушпиння, яке експортувалося споживачам ЄС, та прискорити обіг залізничних вагонів, задіяних раніше у перевезенні цих відходів».
Тема відновлювальної енергії в Кернел не нова. Сьогодні для оптимізації використання енергоресурсів на всіх олійноекстракційних заводах уже використовуються котли, які спалюють лушпиння соняшника і генерують пару, необхідну для переробки соняшника. Завдяки використанню «зелених» технологій на заводах Кернел досягли найнижчого показника – 1,4 гігаджоуля енергії на переробку однієї тонни соняшникового насіння, скоротивши енергоємність на 10% за останні 5 років.
Крім того, в рамках реалізації інвестиційного проекту за підтримки ЄБРР Кернел планує реалізацію спеціалізованих освітніх програм для сільської молоді в регіонах присутності.
Довідка:
Кернел – найбільший в Україні і світі виробник та експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Свою продукцію Кернел експортує більш ніж в 60 країн світу. З листопада 2007 року акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі (WSE). В компанії працює 15 000 співробітників.
Компанія Kernel Holding S.A. рада повідомити, що одна з її дочірніх компаній придбала 5,85% частки у ViOil Holding Ltd – холдинговій компанії, що контролює два олійноекстракціних заводи з річною потужністю переробки 1,1 мільйона тонн насіння соняшнику та мережу елеваторів у Західній Україні. В рамках транзакції Kernel уклала звичайну акціонерну угоду з існуючими акціонерами Vioil.
«Кернел Холдинг С.А.» (далі по тексту – «Компанія») рада повідомити про те, що одна з її дочірніх компаній придбала частку в розмірі 100% статутного капіталу ТОВ «Рейл Транзит Карго Україна» (далі – «РТК-Україна») вартістю 64 млн доларів США. З поправкою на чистий оборотний капітал та суму чистого боргу, на завершальному етапі угоди вартість склала 49 млн доларів США. Решта утримана з метою досягнення певних майбутніх цільових показників.
«РТК-Україна» володіє близько 3000 вагонів-зерновозів, що становить найбільший приватний парк вагонів-хоперів для транспортування зернових у країні.
«Вагони-зерновози – один з найважливіших елементів ланцюга «від поля до порту», – зазначив Євген Осипов, Генеральний директор Компанії. – Враховуючи постійний дефіцит залізничного рухомого складу в Україні, придбані зерновози, з’єднуючи елеватори з терміналами для експорту зерна, дозволять повністю покрити наші потреби та забезпечити безперебійну виробничу та експортну діяльність. Цього року ми очікуємо рекордні обсяги експорту зерна та наступного сезону подвоєння потужностей з перевалки після введення в експлуатацію нового зернового терміналу в морському порту «Чорноморськ». Завдяки придбанню «РТК-Україна» Кернел зможе усунути ключовий операційний ризик та зменшити постійно зростаючі логістичні витрати», – додав Євген Осипов.
Кернел впевнено руйнує стереотипи щодо неможливості вести ефективний і водночас чесний бізнес в Україні. Пройшовши низку перевірок та підтвердивши статус прозорої компанії, Кернел приєднався до UNIC (Всеукраїнська мережа доброчесності та комплаєнсу) – нової ініціативи для бізнесу, який прагне працювати в рамках максимальної етичності та відповідальності.
Підготовка до цього важливого кроку розпочалася у 2015 році, коли в Кернел був затверджений Корпоративний кодекс і введена Політика регулювання конфлікту інтересів та протидії шахрайству і корупції (КІМК). З 2017 року вживаються заходи щодо посилення комплаєнс-програми, яка у 2018 році була суттєво оновлена і розширена в частині антикорупційних контролів. За такий порівняно короткий період у цьому напрямку вдалося досягнути неабияких зрушень. Про це говорять висновки зовнішніх міжнародних аудиторів, які засвідчують високий рівень впровадження міжнародних комплаєнс-вимог у Компанії.
«Протидія корупції та будь-яким іншим подібним проявам – це тривала системна робота, якій у Кернел приділяється багато часу та уваги. Поява комплаєнс-функції дозволила нам діяти більш ефективно і сприяла посиленню атмосфери довіри і прозорості. Включивши комплаєнс-заходи в операційні процеси, ми не тільки мінімізували ризики, але і впровадили правильну культуру ведення бізнесу для партнерів і контрагентів. Крім того, ми також транслюємо громадськості меседж про підтримку міжнародних і національних антикорупційних ініціатив, створюємо антикорупційну ідеологію, а не тільки технічно слідуємо зовнішнім вимогам», – розповідає Олена Дубовська, Комплаєнс-менеджер Кернел.
Виконання умов вступу до Всеукраїнської мережі доброчесності і комплаєнсу для Кернел не було проблемним, оскільки антикорупційна програма завжди була у фокусі уваги менеджменту Компанії, а прозорий бізнес – тією філософією, якої завжди дотримувались у всіх напрямках роботи. Будучи в числі лідерів аграрної галузі, Кернел не лише показує приклад іншим учасникам ринку, а й бере на себе високу відповідальність трансформувати застарілі корупційні підходи у дієві правила ведення чесної гри.
«Ми цілком поділяємо принципи UNIC і пишаємось тим, що приєдналися до цієї організації. Це – відмінна платформа для просування ідеї відповідального бізнесу та впровадження стандартів доброчесності, задекларованих світовими практиками. Беручи активну участь в діяльності та популяризації принципів Мережі, бізнес отримує низку переваг: поліпшується ділова репутація, зростає конкурентоздатність, покращується якісний рівень відносин з партнерами, підтверджуються високі стандарти підприємницької діяльності. Ми прагнемо бути кращими у своїй справі, тому вступ до UNIC розглядаємо не як данину моді чи звичайну формальність, а як унікальну можливість вдосконалити свою діяльність в рамках добропорядності і чесності», – коментує Олена Дубовська.
Незважаючи на позитивні результати аудиту і тенденцію до зниження кількості зловживань у минулому маркетинговому році, в Кернел продовжують контролювати відносини як всередині Компанії, так і з контрагентами на предмет потенційних корупційних ризиків. Будь-який успіх – у системності.
Компанія Кернел експортувала рекордні 4,4 млн тонн продукції в першому півріччі 2019 маркетингового року, що є історичним максимум за всі роки діяльності. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, експортні обсяги бізнес-сегментів Кернел збільшилися на 30%.
У планах компанії – подвоїти обсяги до кінця сезону й експортувати 8 млн тонн продукції. Вже сьогодні, за даними Stark Research в першому півріччі 2019 Кернел посідає перше місце в рейтингу українських експортерів олії, зернових та олійних культур. Найбільший відрив від інших учасників ринку компанія продемонструвала у сегменті експорту олії, майже вдвічі випередивши компанії COFCO та Bunge.
Так, сегмент експорту зернових та олійних культур Кернел у цьому сезоні зріс на 66%. Протягом перших півроку компанія експортувала 3,1 млн тонн, що на 66% більше, ніж торік. Насамперед інтенсифікації експорту сприяла рекордна урожайність і валовий збір пізніх культур, а також зусилля команди Департаменту закупівель, яка забезпечила високі обсяги закупівлі продукції у партнерів-сільгоспвиробників. Крім того, поглиблено співпрацю з найбільшим в Україні терміналом ТІС, що забезпечило ріст перевалки майже на 1 млн тонн протягом півроку. Максимізувала компанія і перевалку на власному Трансбалктерміналі.
«Кернел відкрив майже всі ринки, але з року в рік змінюються пропорції імпортних країн і регіонів в силу різних факторів. До першої п’ятірки за обсягами імпорту нашої продукції протягом перших шести місяців 2019 маркетингового року увійшли Нідерланди, Іспанія, Кенія, Китай та Індонезія. Значно збільшились об’єми експорту до країн Східної Африки та Південно-Східної Азії, зокрема в Філіппіни. Водночас проблеми з рівнем води в річках Північної Європи призвели до тимчасового зниження поставок у цей ключовий для нашої компанії регіон», – коментує Оксана Карабін, Керівник відділу трейдингу зерна. – У наших планах підтримувати взятий високий темп і за підсумками сезону у два рази збільшити результат, досягнутий у першому півріччі. Це звичайно амбітний план і найбільшими викликами буде пошук попиту на світових ринках та вирішення труднощів, пов’язаних з обмеженими можливостями внутрішньої логістики».
Рекордний урожай соняшника позитивно позначився на сегменті виробництва олії. У цьому сезоні Кернел наростив експортні обсяги на 8% – до 777 тис. тонн. Насамперед зріс експорт олії до Іраку, Індії та Китаю. До речі, ключовий партнер Кернел на китайському ринку – компанія Sinopharm Fortune Way Limited, яка близько 10 років тому стала першим імпортером української соняшникової олії в КНР, днями присвоїла Кернел звання Найкращого Постачальника.
«У цьому сезоні ми зробили акцент не стільки на зміні географії експортних поставок, скільки на переході від FOB продажів, де Кернел традиційно закривав більше половини всього попиту з боку мультинаціональних трейдерів, скільки на управлінні ланцюгом поставок від поля до кінцевого імпортера, – зазначає Андрій Паладій, Головний трейдер олії та шроту. – При цьому ми комбінуємо багаторічний досвід Кернел в Україні й експертизу нашої трейдингової компанії AVERE COMMODITIES S.A. на міжнародному ринку. Ця програма стартувала у вересні 2018 року і протягом 5 місяців наші компанії вийшли в лідери серед постачальників соняшникової олії на ринках ключових країн».
Нагадаємо, напередодні Нового року Кернел відвантажив до Китаю 58 тис. тонн соняшникового шроту – це найбільша в історії України партія шроту від одного виробника та, крім того, вперше відвантажена лише з одного порту.
Довідка:
Кернел – найбільший у світі виробник та експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. З 2007 року акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі. У 2017 році Кернел успішно дебютував на ринку євробондів, розмістивши на Ірландській фондовій біржі п’ятирічні облігації на суму 500 млн доларів зі ставкою 8,75%. Сьогодні команда Кернел налічує більше 15 тис. осіб.
На частку Кернел припадає близько 8% світового виробництва соняшникової олії.
Свою продукцію компанія постачає до понад 60 країн світу, серед основних ринків збуту – Індія, Єгипет, Туреччина та країни Європейського Союзу.
Namsen Limited, юридична особа, що знаходиться під прямим контролем Андрія Веревського, Голови Ради директорів Kernel Holding S.A. (далі – Компанія), купила 29 листопада 2018 року 56,744 акцію Компанії за середньою ціною 52,72 польських злотих за акцію.
Станом на 4 грудня 2018 року компанія Namsen Limited володіє 32,716,775 акціями Кернел, що становить 39,93% статутного капіталу.
Раніше Namsen Limited володіла 32,660,031 акціями Кернел, що становило 39.86% статутного капіталу.
Компанія також повідомляє, що жодна дочірня компанія Namsen Limited не володіє акціями Кернел.
Namsen Limited, юридична особа, що знаходиться під прямим контролем Андрія Веревського, Голови Ради директорів Kernel Holding S.A. (далі – Компанія), купила в період з 8 – 13 листопада 2018 року 178,186 акцію Компанії за середньою ціною 51,36 польських злотих за акцію.
Станом на 13 листопада 2018 року компанія Namsen Limited володіє 32,660,031 акціями Кернел, що становить 39,86% статутного капіталу.
Раніше Namsen Limited володіла 32,481,845 акціями Кернел, що становило 39,64% статутного капіталу.
Компанія також повідомляє, що жодна дочірня компанія Namsen Limited не володіє акціями Кернел.
Санкції, введені постановою уряду Російської Федерації від 1 листопада 2018 року стосовно фізичних та юридичних осіб України, а також стосовно контрольованих вказаними особами організацій, не вплине на діяльність Кернел. Компанія володіє через спільне підприємство активом у Російській Федерації, однак уже декілька років не веде діяльності на території РФ.
Namsen Limited, юридична особа, що знаходиться під прямим контролем Андрія Веревського, Голови Ради директорів Kernel Holding S.A. (далі – Компанія), купила в період з 23 – 26 жовтня 2018 року 137,441 акцію Компанії за середньою ціною 49,66 польських злотих за акцію.
Станом на 27 жовтня 2018 року компанія Namsen Limited володіє 32,481,845 акціями Кернел, що становить 39,64% статутного капіталу.
Раніше Namsen Limited володіла 32,344,404 акціями Кернел, що становило 39,47% статутного капіталу.
Компанія також повідомляє, що жодна дочірня компанія Namsen Limited не володіє акціями Кернел.
Рада Директорів Kernel Holding S.A. погодила дату виплати дивідендів у розмірі 25 центів за акцію. Розмір виплати дивідендів був затверджений на зборах акціонерів 11 грудня 2017 року.
Дивіденди будуть виплачені у доларах США 26 квітня 2018 року акціонерам, які перебувають у реєстрі станом на 19 квітня 2018 року. На суму дивіденду буде нараховано податок у розмірі 15%, згідно із законодавством Люксембургу.
Компанія Кернел залучила кредитну лінію з лімітом $100 млн від синдикату європейських банків. Відновлювальна кредитна лінія, відкрита терміном на 2,5 роки, буде використовуватися для фінансування потреб робочого капіталу при експорті зернових у рамках бізнес-діяльності Кернел.
Namsen Limited, юридична особа, що знаходиться під прямим контролем Андрія Веревського, Голови Ради директорів Kernel Holding S.A. (далі – Компанія), купила в період з 21 – 22 грудня 2017 року 302,434 акцій Компанії за середньою ціною 48,28 польських злотих за акцію.
Станом на 28 грудня 2017 року компанія Namsen Limited володіє 32,344,404 акціями Кернел, що становить 39,47% статутного капіталу, та має 32,344,404 голосів на Загальних зборах акціонерів, які дорівнюють 39,47% від загальної кількості голосів.
До цього компанія Namsen Limited володіла 32,041,970 акціями, що становило 39,10% статутного капіталу Кернел.
Компанія також повідомляє, що жодна дочірня компанія Namsen Limited не володіє акціями Кернел.
Kernel Holding S.A. повідомляє, що на щорічних загальних зборах акціонерів, які відбулися 11 грудня 2017 року, було затверджено виплату дивідендів у розмірі 0,25 дол. США за акцію. Дату здійснення платежів встановить Рада Директорів.
Крім того, на щорічних загальних зборах акціонерів було затверджено призначення Євгена Осипова на посаду Генерального директора Компанії. Євген Осипов почав працювати в Кернел у 2013 році, очоливши Дивізіон Агробізнес.
Namsen Limited, юридична особа, що знаходиться під прямим контролем Андрія Веревського, Голови Ради директорів Kernel Holding S.A. (далі – Компанія), купила в період з 29 листопада по 1 грудня 2017 року 587,175 акцій Компанії за середньою ціною 47,70 польських злотих за акцію.
Станом на 1 грудня 2017 року компанія Namsen Limited володіє 32,041,970 акціями Кернел, що становить 39,10% статутного капіталу, та має 32,041,970 голосів на Загальних зборах акціонерів, які дорівнюють 39,10% від загальної кількості голосів.
До цього компанія Namsen Limited володіла 31,454,795 акціями, що становило 38,39% статутного капіталу Кернел.
Компанія також повідомляє, що жодна дочірня компанія Namsen Limited не володіє акціями Кернел.
Namsen Limited, юридична особа, що знаходиться під прямим контролем Андрія Веревського, Голови Ради директорів Kernel Holding S.A. (далі – Компанія), купила у період з 23 по 25 жовтня 2017 року 208,917 акцій Компанії за середньою ціною 48,68 польських злотих за акцію.
Станом на 26 жовтня 2017 року Namsen Limited володіє 31,454,795 акціями Кернел, що становить 38,39% статутного капіталу, та має 31,454,795 голосів на Загальних зборах акціонерів, що дорівнює 38,39% від загальної кількості голосів.
До цього компанія Namsen Limited володіла 31,245,878 акціями, що становило 38,13% статутного капіталу Кернел.
Компанія також повідомляє, що жодна дочірня компанія Namsen Limited не володіє акціями Кернел.
Компанія Кернел залучила кредитну лінію з лімітом $200 млн від синдикату європейських банків. Трирічна відновлювальна кредитна лінія буде використовуватися для фінансування потреб робочого капіталу виробництва соняшникової олії в Україні.
Компанія Кернел, найбільший світовий виробник та експортер соняшникової олії, розширює виробничі потужності за рахунок будівництва найбільшого в Україні заводу із переробки олійних культур (соняшник, ріпак, соя). Місцем реалізації масштабного інвестиційного проекту обрано Старокостянтинівський район Хмельницької області на базі діючого елеватора Кернел. Планова річна потужність підприємства складатиме 1 мільйон тонн насіння соняшника. Для реалізації проекту буде інвестовано $130 млн із коштів, які Кернел нещодавно залучив при розміщені єврооблігацій. Введення виробничих потужностей в експлуатацію заплановано на середину 2020 року.
Наразі Хмельницький регіон є здебільшого сільськогосподарським, має значний потенціал росту площ під вирощування олійних культур і збільшення врожаїв.
Новий завод стане найсучаснішим в Україні у своєму сегменті. Високотехнологічне обладнання та європейські стандарти управління якістю, охорони праці й екології забезпечать відповідність виробництва найвищим світовим стандартам. Підприємство збільшить обсяги податкових надходжень до місцевого бюджету, дасть нові робочі місця, а також змогу місцевим компаніям брати участь у тендерах на роботи та послуги.
Хмельниччина вже понад 6 років є місцем дислокації виробничих потужностей Кернел. З 2011 року на агропідприємствах та елеваторах компанії в Хмельницькому регіоні працюють 1700 співробітників, свої земельні ділянки холдингу довірили 50 000 пайовиків, щорічно 200 студентів місцевих вишів проходять стажування на полях, що обробляє Кернел. Протягом цього часу в області компанією було сплачено понад 350 мільйонів гривень податків, 35 мільйонів гривень спрямовано на реалізацію соціальних проектів з підтримки місцевих громад та розвитку інфраструктури сільських територій.
Олександр Корнійчук, Голова Хмельницької Облдержадміністрації: «Пріоритетом для керівництва області є соціально-економічний розвиток регіону, і саме стратегічне партнерство з лідером галузі гарантує своєчасне виконання інвестиційного плану. Разом із районною адміністрацією ми готові надавати всебічну підтримку на всіх етапах реалізації проекту будівництва заводу з переробки олійних культур Кернел. Компанія добре зарекомендувала себе в області як досвідчений інвестор, професійний виробник сільгосппродукції, надійний роботодавець та відповідальний орендар сільськогосподарських земель».
Юрій Пугач, Директор з управління виробничими активами Кернел: «Ми щиро вдячні керівництву області за активну позицію і прагнення залучити масштабні інвестиції в свій регіон. Така підтримка є важливою умовою для нас при виборі місця будівництва. До того ж завдяки сприятливим кліматичним умовам Західна Україна демонструє стрімкі темпи зростання виробництва олійних культур. При цьому сучасні технології вирощування дозволяють уникнути виснажування ґрунтів і таким чином зберігати навколишнє середовище. Насіння соняшника залишається найрентабельнішою культурою в сівозмінні українських сільгоспвиробників. Наразі середня врожайність соняшника в Хмельницькому регіоні складає 3,5-4 тонни на гектар, тоді як в середньому в Україні – 1,5-2 тонни на гектар. Проте більшість переробних підприємств розташована у південно-центральній частині країни. Будівництво заводу – це безперечна перевага для Хмельниччини. Значні перспективи і збільшення прибутковості виробники насіння соняшника отримають за рахунок скорочення логістичних витрат. Ми завжди будуємо відкриті і чесні відносини з партнерами. Нам довіряють свою продукцію понад 3 тисячі виробників сільгосппродукції по всій Україні».
Після поглинання «Українських Аграрних Інвестицій» (УАІ) та «Агро Інвест Україна» компанія Кернел завершила реалізацію стратегії збільшення земельного банку, про яку повідомлялося минулого року. Розмір посівних площ Компанії тепер складає більше 600 тис. га.
На початку липня Кернел придбав 100% частку «Агро Інвест Україна» (МК Group), під управлінням якої знаходяться понад 27,5 тис. га землі та елеваторні потужності на 170 тис. тонн. У червні до складу Кернел увійшли активи «Українські Аграрні Інвестиції» із земельним банком понад 190 тис. га і потужностями одноразового зберігання 200 тис. тонн. Загальна сума двох угод склала $198,3 млн.
Євген Осипов, Директор Агробізнесу: «Ми успішно завершили реалізацію стратегії збільшення земельного банку. Найбільшу цінність для нас представляв холдинг «УАІ», який управляв одним з найбільших і високоякісних земельних банків країни. Що стосується «Агро Інвест Україна», основний інтерес для нас становили першокласні потужності для зберігання зерна, які забезпечать оптимальну роботу логістики Агробізнесу. Ми придбали сучасні елеватори потужністю 170 тисяч тонн, зекономивши два роки, які знадобилися б для будівництва аналогічної інфраструктури з нуля.
Нові активи будуть інтегровані в бізнес-модель Кернел і приведені у відповідність до високих стандартів роботи Компанії. Це дозволить ефективно управляти виробництвом і масштабувати ті інновації, які вже успішно працюють у нас. Модернізація технічної складової, впровадження та вдосконалення системи точного землеробства, діджиталізація виробничого процесу через унікальну інтелектуальну інформаційну систему #DigitalAgriBusiness, впровадження розробок Науково-дослідного центру Компанії, автоматизація всіх облікових процесів – це те, що підвищує показники ефективності агровиробництва Кернел і вже найближчим часом буде впроваджено на нових територіях. Прикладів такого масштабного освоєння Big Data в українському агровиробництві поки що немає. Тому Кернел і тут буде новатором. Це унікальний досвід, а в чомусь і виклик, для всієї нашої потужної команди і для нових колег, які до нас приєдналися».
Нагадаємо, що за підсумками 2016 фінансового року EBITDA Агробізнесу Кернел зросла на 49% – до $146 млн. Цей бізнес-напрям забезпечив майже 40% консолідованої EBITDA Компанії. За останні три роки врожайність культур на полях Кернел зросла в середньому на 20%.
Кернел повідомляє про завершення купівлі 100% акцій аграрної компанії, в управлінні якої знаходиться більш ніж 27,5 тис. гектарів орендованих сільськогосподарських земель.
Загальна сума виплат у розмірі 43,3 млн дол. США була сплачена за 100% акцій компанії, яка має позитивний чистий обіговий капітал, за винятком чистого боргу понад 4 млн дол. США.
Угода схвалена Антимонопольним комітетом України в травні 2017 року.
Компанія рада повідомити про завершення купівлі 7.9% акцій аграрної компанії, про що повідомлялося 2 червня 2017 р. Частка в загальній власності тепер складає 100%.
Компанія повідомляє про завершення купівлі 92,1% частки в рослинницькому бізнесі, який управляє більш ніж 190 тис. га орендованих сільськогосподарських земель та зерносховищами приблизно на 200 тис. тонн. Компанія очікує завершити купівлю інших 7,9% акцій до 1 липня 2017 року.
Кернел виплатить 155 мільйонів дол. США готівкою за 100% акцій компанії, яка має позитивний чистий обіговий капітал, за винятком чистого боргу понад 30 мільйонів дол. США.
Угоду схвалив Антимонопольний комітет України у травні 2017 року.
Кернел повідомляє, що Консолідований проміжний фінансовий звіт за ІІІ квартал, що закінчився 31 березня 2017 року, опублікований та доступний на веб-сайті компанії.
Внаслідок широкої дискусії в українських засобах масової інформації та запитів журналістів до компанії про доцільність зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення повідомляємо про позицію Кернел стосовно цього питання.
Україна має величезний потенціал розвитку сільського господарства. Для того, щоб конкурувати на світових ринках з США та країнами Латинської Америки, українському аграрному сектору потрібна стратегічно правильна фундаментальна земельна реформа, яка дозволить залучити мільярди доларів інвестицій і сприятиме розвитку економіки країни. Крім того, реформа повинна враховувати інтереси близько 7 мільйонів власників сільськогосподарських земель.
Заява Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана про надання права купівлі землі площею до 200 гектарів виключно фізичними особами є не більш, ніж політичний крок і не має нічого спільного з реальною реформою. По-перше, фізичні особи в Україні здебільшого, на жаль, не мають фінансових та інших ресурсних можливостей для купівлі та обробки землі. Це означає, що власники паїв у разі продажу не отримають за них реальну вартість через відсутність попиту. З іншого боку, основою аграрного сектора України є види діяльності, які не можуть бути економічно успішними з земельним банком 200 гектарів. Крім того, ринок фізичних осіб сприятиме розвитку тіньових схем купівлі землі та подальшому процвітанню корупції.
На наш погляд, уряд і парламент сьогодні не готові ухвалювати конструктивні рішення. У ситуації, що склалася, вважаємо за доцільне залишити дію мораторію до тих пір, поки не буде розроблена зважена консолідована позиція влади з урахуванням інтересів власників землі та економіки України. Ухвалення неправильних рішень матиме незворотні негативні наслідки, які неможливо буде виправити в майбутньому.
Рада Директорів Kernel Holding S.A. погодила дату виплати дивідендів у розмірі 25 центів за акцію. Розмір виплати дивідендів був затверджений на зборах акціонерів 12 грудня 2016 року.
Дивіденди будуть виплачені 27 квітня 2017 року акціонерам, які перебувають у реєстрі станом на 20 квітня 2017 року. На суму дивіденду буде нараховано податок у розмірі 15%, згідно із законодавством Люксембургу.
Kernel Holding S.A. успішно дебютував на ринку євробондів, розмістивши на Ірландській фондовій біржі п’ятирічні облігації на суму $500 млн зі ставкою купона 8,75%.
Обсяг попиту у два з половиною рази перевищив суму емісії і ціну знижено з попереднього індикативу 9,25-9,50%. Облігації випущені з дуже малим спредом над суверенними облігаціями. Очікується, що облігації отримають рейтинг B+ від агентства Fitch та B від агентства S&P, що відповідно на два та один рівень вище рейтингу державних облігацій України.
Протягом останніх 3 років ні державі Україна, ні українським компаніям не вдавалось розміщувати євробонди.
Kernel Holding S.A. проведе Конференц-дзвінок з інвесторами у рамках випуску євробондів, який відбудеться у понеділок, 23 січня 2017 року, о 12:30 за Грінвічем / 14:30 за київським часом.
Компанія Кернел проводить роуд-шоу для інвесторів із США і Європи щодо випуску єврооблігацій, які матимуть фіксовану ставку і будуть випущені зі строком 5 років у відповідності до правил 144A і Reg S.
Очікується, що облігації отримають рейтинги В+ від агентства Fitch і В від агентства S&P, що відповідно на дві та одну сходинку вище суверенного рейтингу України.
Кернел повідомляє, що Консолідований проміжний фінансовий звіт за 2-ий квартал, що закінчився 31 грудня 2016 року, було опубліковано на веб-сайті компанії.
Рада Директорів Kernel Holding S.A. погодила виплату дивідендів у розмірі 25 центів за акцію на зборах акціонерів 12 грудня 2016 року.
Крім того, Компанія повідомляє, що на щорічних зборах акціонерів Наталі Башиш було призначено на посаду Незалежного директора. Наталі має понад 15 років досвіду у сферах міжнародних фондових ринків та інвестиційних банківських операцій. З 1998 року вона працювала в підрозділі корпоративного фінансування у фірмі Baring Brothers, потім – в ING у Лондоні. Останні посади – Голова з питань продуктів фондових ринків у регіонах Центральної Європи, Близького Сходу та Африки в банку ING, а потім у WOOD & Co.
Кернел повідомляє, що Консолідований проміжний фінансовий звіт за І квартал 2017 ФР, що закінчився 3о вересня 2016 року, було опубліковано на веб-сайті компанії.
Компанія Кернел оприлюднює Консолідований проміжний фінансовий звіт за І квартал, що закінчився 30 вересня 2016 року. 30 листопада 2016 року, у день публікації звіту, о 14:00 за британським часом менеджмент компанії проведе конференц-дзвінок з інвесторами.
Fitch Ratings підвищило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) в іноземній валюті Kernel Holding S.A. до «B-».
Довгостроковий РДЕ Кернел в національній валюті підвищений з рівня «B-» до «B», прогноз «стабільний». При цьому національний довгостроковий рейтинг підтверджений на рівні «AA + (ukr)», прогноз «стабільний».
Рада директорів компанії Кернел повідомляє, що Тон Шурінк, який обіймав посаду невиконавчого директора, подав у відставку 9 листопада 2016 року.
Тон Шурінк був призначений невиконавчим директором 12 жовтня 2007 року та очолював Комітет з призначень і винагород, а також був членом Аудиторського комітету. Менеджмент висловлює подяку Тону за його цінний внесок у розвиток Компанії.
Компанія Кернел оприлюднить Консолідований фінансовий звіт за рік, що закінчився 30 червня 2016 року, а також фінансовий звіт за І квартал 2017 року, який закінчився 30 вересня 2016 року. 24 жовтня о 14 годині за британським часом менеджмент компанії проведе конференц-дзвінок з інвесторами.
Міжнародне агентство Fitch Ratings оновило інформацію про довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валюті Kernel Holding S.A., підвищивши його до «B-».
РДЕ компанії піднявся на одну сходинку вище суверенного рейтингу України («CCC»), відображаючи експортну орієнтованість бізнес-моделі Кернел.
Fitch відзначає, що хоча довгостроковий РДЕ в іноземній валюті Кернел, як і раніше, залишається на рівні «CCC», коефіцієнт обслуговування боргу вище 1x протягом кількох років останніх років.
Крім того, агентство підвищило національний довгостроковий рейтинг компанії до «AA + (Ukr)» від «A- (Ukr)», присвоївши рейтинг «стабільний» за національною шкалою.
Кернел повідомляє про продовження річної відновлювальної кредитної лінії, яка використовується компанією для фінансування робочого капіталу виробництва й експорту соняшникової олії. Лінія залучена від синдикату європейських банків і має ліміт розміром 300 мільйонів доларів США.
Кернел повідомляє про публікацію операційних результатів за три місяці, що закінчилися 30 червня 2016 року. Звіт доступний за посиланням: Операційні результати за 4-й квартал 2016 фінансового року.
Кернел повідомляє про продовження річної відновлювальної кредитної лінії, яка використовується компанією для фінансування робочого капіталу експорту зернових культур. Лінія залучена від синдикату європейських банків і має ліміт розміром 215 мільйонів доларів США.
Кернел повідомляє про отримання повідомлення від TFI PZU SA щодо придбання акцій Kernel Holding S.A.
Відповідно до положень статті 69, Розділ 1, пункт 1 Закону від 29 липня 2005 року про публічне розміщення акцій та умови обігу фінансових інструментів в організованій торговельній системі, а також про акціонерні компанії, TFI PZU SA повідомив про придбання акцій Kernel Holding S.A. В результаті купівлі 20 червня 2016 року TFI PZU SA переступив 5%-поріг від загальної кількості акцій Kernel Holding S.A.
Станом на 20 червня 2016 року TFI PZU SA володіє 4,119,128 акціями Kernel Holding S.A., що становить 5.17% акціонерного капіталу і дає право на 4,119,128 голосів на загальних зборах акціонерів Компанії, які прирівнюються до 5.17% загальної кількості голосів.
Рада директорів Kernel Holding S.A. повідомляє про публікацію консолідованої фінансової звітності за 3 місяці, що закінчилися 31 березня 2016 року. Інформація доступна на сайті компанії: Звіт за 3й квартал 2016 фінансового року.
У цей непростий для України час звертаємося до Вас і вважаємо за необхідне донести таку інформацію.
12 травня 2016 року в центральному офісі компанії Кернел був проведений обшук співробітниками СБУ. 350 співробітників нашої компанії були заблоковані в приміщенні з 13.00 до 19.00. Не оцінюючи сам формат обшуку, хочемо зазначити, що всі 15 вилучених документів компанія готова була віддати добровільно за 10 хвилин. Про це неодноразово були проінформовані співробітники, які проводили обшук. Прозорість і відкритість – наші цінності не тільки для інвесторів, але і для всіх державних органів України без винятку. Вважаємо, що представники СБУ могли витратити ці 6 годин більш ефективно, зважаючи на те, що країна загрузла в корупції і перебуває в стані підвищеної терористичної загрози.
На даний момент центральний офіс Кернел і всі структурні підрозділи компанії працюють у звичайному режимі.
Хочемо зазначити, що економічне майбутнє України створюють не правоохоронні органи. Його створюють відповідальні компанії, які інвестують у розвиток національної економіки, будують сучасні заводи і впроваджують провідні технології. Кернел – найбільший виробник і експортер сільгосппродукції на світових ринках і роботодавець для понад 14 000 українців. До бюджету країни 2015 року компанія сплатила більше мільярда гривень. За останні п’ять років Кернел інвестував в аграрну індустрію понад 18 мільярдів гривень.
Акції компанії вже 9 років торгуються на Варшавській фондовій біржі, IPO визнано найкращим у Східній Європі. Наші акціонери – пенсійні фонди Європи і США, наші партнери – найбільші світові банки. Протягом багатьох років ми очолюємо східноєвропейські та національні рейтинги з прозорості бізнесу, якості корпоративного управління.
Ми впевнені у своїй правовій позиції і доведемо її в суді. На нашу думку, кримінальна справа, в рамках якої проводився обшук, порушена за спотвореними фактами і не має перспектив. Ми неодноразово доводили свою правоту при численних змінах влади і безкінечних ротацій в правоохоронних органах. Ця ситуація не стане винятком.
Ми не вимагаємо перевірки законності дій СБУ щодо Кернел, покарання винних або публічної оцінки. Ми просто вважаємо за необхідне звернути Вашу увагу на наступне:
– Подібні дії СБУ перекреслюють зусилля вищого керівництва країни щодо залучення іноземного капіталу в Україну.
– Для більшості міжнародних фінансових інституцій компанія Кернел є маркером інвестиційної привабливості українського агросектора та репутаційної надійності України.
– Ситуація, що склалася несе однозначно негативний і загрозливий сигнал для міжнародних інвесторів – існуючих і потенційних.
– Без зміни стилю і філософії роботи правоохоронних органів з бізнесом будь-які заяви про поліпшення інвестиційного клімату будуть порожніми деклараціями.
Зі свого боку ми зробимо все, щоб ця ситуація не мала негативних наслідків для акціонерів компанії і співробітників.
Ми готові максимально сприяти будь-яким Вашим зусиллям щодо встановлення прозорих, відповідальних і взаємовигідних відносин між бізнесом і владою. Як публічна компанія ми завжди готові підтримати Вас у цьому питанні і працювати на зміцнення міжнародної економічної репутації України.
З повагою,
Рада директорів
Компанії Кернел
Кернел повідомляє про продаж двох олійноекстракційних заводів, розташованих на півдні Росії, за 800 мільйонів рублів. Сумарна потужність переробки проданих заводів становить 200 тис. тонн насіння соняшника на рік.
Рада директорів Kernel Holding S.A. повідомляє про затвердження дати виплати дивідендів у розмірі 25 центів на акцію, який був затверджений на зборах акціонерів 10 грудня 2015 року. Дивіденди будуть виплачені 29 квітня 2016 року акціонерам, які перебувають у реєстрі акціонерів на кінець 22 квітня 2016 року. З суми дивіденду буде утриманий податок у розмірі 15%, згідно із законодавством Люксембургу. Виплата буде проведена в доларах США.
Кернел повідомляє, що консолідована фінансова звітність за 6 місяців, що закінчилися 31 грудня 2015 року, опублікована і доступна на сайті Компанії: Консолідована фінансова звітність за 6 місяців.
Кернел став найбільш прозорою компанією серед підприємств АПК відповідно до Індексу прозорості найбільших компаній в Україні, який було опубліковано 11 лютого. Індекс, який складався групою експертів Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», охоплював сотню найбільших приватних компаній в Україні, які увійшли в Рейтинг Forbes TOP-200, і ґрунтувався на незалежній перевірці публічно розголошеної інформації. Оцінка визначалася виходячи з наступного: 40% – наявність звіту по стійкості і / або соціальної відповідальності компанії, 35% – розкриття спеціальної метрики зі стійкості, 25% – легкість доступу до зазначеної вище інформації.
Сектор АПК, крім Кернел, був представлений такими компаніями, як: АДМ Україна, Агромарс, Агротрейд, Бунге Україна, Каргілл Україна, Креатив, Дельта Вілмар, Конті, Луї Дрейфус Україна, МХП, Мілкіленд, Монделіз Україна, Нестле Україна, Нібулон, Овостар Юніон, Пепсіко Україна, Рошен, TBFruit, Віоіл і Укрлендфармінг. Кернел також виділили як одну з усіх трьох компаній в Україні, яка надає звіт про свою діяльність згідно Керівництву зі звітності у сфері сталого розвитку G4, розробленим в GRI.
Довідка: Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», створений у 2008 році, є неурядовою організацією, яка націлена на просування соціальної відповідальності. Об’єднуючи більше 40 компаній, Центр знаходиться в Києві, Україна. Індекс прозорості складається щорічно з 2011 року.
Кернел повідомляє про публікацію операційних результатів за три місяці, що закінчилися 31 грудня 2015 року. Звіт доступний за посиланням: Операційні результати за 2-ий квартал 2016 фінансового року.
Кернел інформує про подовження дії угоди щодо переробляння давальницької сировини на сторонньому заводі в Україні для додаткових 250 тисяч тонн соняшникового насіння.
Кернел повідомляє, що 10 грудня 2015 року відбулися річні загальні збори акціонерів Kernel Holding S.A., на яких було затверджено дивіденд у розмірі 25 центів на акцію. Збори доручили Раді директорів визначити дати закриття реєстру та виплати дивідендів.
Кернел інформує, що консолідована фінансова звітність за три місяці, які закінчилися 30 вересня 2015 року, опублікована й доступна для ознайомлення на сайті компанії в розділі Financial Reports.
Кернел повідомляє про проведення річних і позачергових зборів акціонерів Kernel Holding S.A., які відбудуться 10 грудня 2015 року о 15:00 та о 16:00 за місцевим середньоєвропейським часом за адресою: вул. Бітбург, 19, L-1273, Люксембург (19, rue de Bitbourg, L-1273, Luxembourg).
Кернел інформує про доступність таких публікацій на сайті компанії в розділі Financial Reports:
Кернел повідомляє про те, що консолідована фінансова звітність компанії за рік, який закінчився 30 червня 2015 року, буде оприлюднена 22 жовтня 2015 року перед відкриттям біржі разом з операційними результатами за три місяці, що завершилися 30 вересня 2015 року. У день опублікування о 16:00 за київським часом керівництво компанії проведе телефонну конференцію.
Кернел інформує про отримання від Cascade Investment Fund повідомлення щодо придбання акцій Kernel Holding S.A.
У результаті купівлі значного пакету акцій 13 жовтня 2015 року Cascade Investment Fund переступив поріг 5% загальної кількості акцій Kernel Holding S.A.
Станом на 13 жовтня 2015 року Cascade Investment Fund володіє 3 984 345 акціями Kernel Holding S.A., що становить 5,0% акціонерного капіталу та надає право на 3 984 345 голосів на загальних зборах акціонерів компанії, які прирівнюються до 5% загальної кількості голосів.
17 вересня 2015 року у Варшаві (Польща) відбулася церемонія нагородження публічних компаній Центральної та Східної Європи. У номінації «Найкраща іноземна компанія року» переміг Кернел.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило кредитний рейтинг дефолту емітента (РДЕ) Kernel Holding S.A. на рівні «СCC». У прес-релізі агентства зазначається: «Якби не поточний стримувальний чинник у вигляді стелі країни, операційний та фінансовий профілі Кернел дали б рейтингам змогу повернутись до категорії «B».
Fitch також підвищив рейтинг Кернел за національною шкалою до рівня «A-(ukr)». Прогноз за національним рейтингом – «Стабільний».
Кернел інформує про подовження річної поновлюваної кредитної лінії, що використовується компанією для фінансування робочого капіталу виробництва та експорту соняшникової олії. Лінія, залучена від синдикату європейських банків, має ліміт у розмірі 350 мільйонів доларів США.
Кернел повідомляє про подовження річної відновлюваної кредитної лінії, яку компанія використовує для фінансування робочого капіталу експорту зернових культур. Лінія, залучена від синдикату європейських банків, має ліміт у сумі 230 мільйонів доларів США.
Кернел інформує про завершення кампанії зі збирання озимих культур:
– озиму пшеницю зібрано на 72 567 гектарах (19% оброблюваної площі) із середньою врожайністю 5,1 тонни з гектара в заліковій вазі (на 5% нижчою, ніж минулого року), що перевершило очікування менеджменту компанії та перевищило поточну середню врожайність в Україні на 36%;
– озимий ріпак зібрано на 9 565 гектарах (2% оброблюваної площі) із середньою врожайністю 4,3 тонни з гектара (торік не вирощувався), що також перевершило очікування менеджменту компанії й виявилося вищим за поточну середню врожайність в Україні на 72%.
Кернел повідомляє про опублікування операційних результатів за три місяці, що закінчилися 30 червня 2015 року. Звіт доступний на сайті компанії в розділі Financial Reports.
Компанія Кернел інформує про підписання із синдикатом європейських банків договору щодо залучення кредитної лінії на суму 65 мільйонів доларів США. Річна кредитна лінія буде використовуватися для фінансування робочого капіталу виробництва зернових та олійних культур.
Рада директорів Kernel Holding S.A. повідомляє про опублікування консолідованої фінансової звітності за три місяці, що закінчилися 31 березня 2015 року. Інформація доступна на сайті компанії в розділі Financial Reports.
Компанія Кернел завершила посівні роботи, засіявши 302 тисячі гектарів яровиною за сприятливих погодних умов. Разом з 82 тисячами гектарів під озимими пшеницею та ріпаком загальна посівна площа 2016 фінансового року становить 384 тисячі гектарів, що на 3% більше, ніж торік. Кукурудза залишається ключовою культурою й займає 41% загальної площі (минулого року – 48%), соя – 17% (торік – 17%), соняшник – 16% (у попередньому році – 18%), озима пшениця – 19% (минулого року – 8%), озимий ріпак – 2% (торік не сіявся).
Директор Агробізнесу Євген Осипов прокоментував: «На відміну від попереднього сезону, ми ще восени правильно підготували та внесли добрива на всій площі, що дало змогу нашій команді навесні цього року зосередитися виключно на посівних роботах. Погодні умови були сприятливими, випала достатня кількість опадів для розвитку як озимини, так і яровини. Під урожай 2015/2016 року ми збільшили внесення добрив на 8-43% у річному зіставленні. Також ми щодалі покращуємо якість нашого насіння завдяки запуску минулого року власного насінницького заводу. Крім того, упродовж цьогорічної весняної посівної кампанії практично на всіх площах були задіяні 24-рядні сівалки й обприскувачі. Масштаб техніки та обладнання її системою паралельного водіння сприяли поліпшенню ефективності наших посівних процедур».
Операційні результати за три місяці, що закінчилися 31 березня 2015 року, було опубліковано на сайті компанії в розділі Financial Reports.
Рада директорів Kernel Holding S.A. повідомляє про визначення дати виплати дивіденду в розмірі 25 центів на акцію, затвердженого на зборах акціонерів 10 грудня 2014 року. Дивіденди будуть виплачені 30 квітня 2015 року акціонерам, зазначеним у реєстрі акціонерів на кінець дня 23 квітня 2015 року. Із суми дивідендів буде утримано податок у розмірі 15% згідно із законодавством Люксембурга, виплату буде здійснено в доларах США.
Рада директорів Kernel Holding S.A. інформує про опублікування консолідованої фінансової звітності за 6 місяців, які закінчилися 31 грудня 2014 року. Інформація доступна на сайті компанії в розділі Financial Reports.
Операційні результати за три місяці, що закінчилися 31 грудня 2014 року, було опубліковано на сайті компанії в розділі Financial Reports.
23 грудня 2014 року Рада директорів Кернел затвердила план довгострокового стимулювання менеджменту. Відповідно до нього, будуть виділені опціони на придбання до 3 750 000 нових акцій Kernel Holding S.A., що становить 4,71% випущених акцій компанії на момент затвердження плану. Вартість виконання опціону дорівнює середній ціні акції за 12 місяців, що закінчилися 31 грудня 2014 року.
10 грудня 2014 року відбулися річні загальні збори акціонерів Kernel Holding S.A., на яких було затверджено дивіденд у розмірі 0,25 долара на акцію. Збори делегували Раді директорів визначити дати закриття реєстру та виплати дивідендів.
Рада директорів Kernel Holding S.A. повідомляє про опублікування консолідованої фінансової звітності за 3 місяці, що закінчилися 30 вересня 2014 року. Інформація доступна на сайті компанії в розділі Financial Reports.
Кернел повідомляє про те, що консолідовану фінансову звітність за рік, який закінчився 30 червня 2014 року, буде опубліковано 21 жовтня 2014 року перед відкриттям біржі.
На додаток до повідомлення від 13 серпня 2014 року Кернел інформує про підвищення ліміту кредитної лінії для фінансування робочого капіталу експорту зернових з України на 50 мільйонів доларів США, тобто до 230 мільйонів доларів США, унаслідок приєднання до синдикату Європейського банку реконструкції та розвитку.
Згідно з прес-релізом, опублікованим 28 серпня 2014 року, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings переглянуло рейтинги семи українських компаній, серед них і Kernel Holding S.A., за результатами перегляду суверенного рейтингу України. Відповідно до методології Fitch «Надання нефінансовим компаніям рейтингів, вищих за стелю країни», довгострокові рейтинги дефолту компаній, зокрема й Kernel Holding S.A., було узгоджено із суверенним рейтингом та стелею країни. Довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті для Kernel Holding S.A. підтверджено на рівні «CCC», а в національній валюті – знижено з «B-» до «CCC».
Кернел повідомляє про подовження річної відновлюваної кредитної лінії, яку компанія використовує для фінансування робочого капіталу виробництва та експорту соняшникової олії. Кредитну лінію в розмірі 320 мільйонів доларів США з можливістю підвищення її ліміту до 400 мільйонів доларів США залучено від синдикату європейських банків.
Фінансовий директор Кернел Анастасія Усачова прокоментувала: «Пролонгація цієї кредитної лінії поряд зі ще двома лініями, про що було оголошено цього місяця, завершує програму рефінансування у 2014/2015 маркетинговому році. Ми високо цінуємо готовність банків співпрацювати далі з нашою компанією в цей непростий час».
Кернел інформує про подовження двох річних поновлюваних кредитних ліній, залучених від синдикатів європейських банків. Розмір першої лінії становить 180 мільйонів доларів США з можливістю збільшення ліміту до 230 мільйонів доларів США. Кошти будуть спрямовані на фінансування експорту зернових культур. Другу кредитну лінію з лімітом до 50 мільйонів доларів США компанія використовуватиме для фінансування експорту соняшникової олії, шроту та зернових. Обидві кредитні лінії є стандартними інструментами, що застосовуються компанією для фінансування робочого капіталу експортного постачання.
Кернел повідомляє про завершення збирання озимої пшениці з 30 677 гектарів із середньою врожайністю 5,6 тонни з гектара в заліковій вазі (+23% порівняно з минулим роком). Посіви озимої пшениці становлять 8% загальних посівів компанії у 2015 фінансовому році.
Операційні результати за четвертий квартал 2014 фінансового року було опубліковано на сайті компанії в розділі Financial Reports.
Кернел інформує про отримання від ING Otwarty Fundusz Emerytalny повідомлення про збільшення частки в акціонерному капіталі компанії до 6,01%.
Кернел повідомляє про опублікування сьогодні скороченої проміжної консолідованої звітності за 3 місяці, що закінчилися 31 березня 2014 року. Ознайомитись із фінансовими результатами компанії за третій квартал 2014 фінансового року можна за посиланням.
Операційні результати за третій квартал 2014 фінансового року було опубліковано на сайті компанії в розділі Financial Reports.
Рада директорів Kernel Holding S.A. інформує про опублікування консолідованої фінансової звітності за 6 місяців, що закінчилися 31 грудня 2013 року. Інформація доступна на сайті компанії в розділі Financial Reports.
Група Кернел повідомляє про те, що її дочірня компанія уклала із синдикатом українських і європейських банків кредитну угоду на суму 80 мільйонів доларів США. Залучені кошти будуть використані для фінансування обігового капіталу рослинницького сегмента компанії.
Згідно з прес-релізом, датованим 12 лютого 2014 року, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings переглянуло рейтинги дванадцяти українських компаній, серед них і Kernel Holding S.A., услід за зниженням суверенного рейтингу України. Відповідно до методології Fitch «Надання нефінансовим компаніям рейтингів, вищих за стелю країни», довгострокові рейтинги дефолту компаній, зокрема й Kernel Holding S.A., було узгоджено із суверенним рейтингом та стелею країни до рівня «ССС» (раніше був «B-»).
Компанія Кернел інформує про продаж Невинномиського олійноекстракційного заводу, розташованого у Ставропольському краї Російської Федерації. Вартість активу сягає 10 мільйонів доларів США. Переробна потужність підприємства становить 100 тисяч тонн соняшникового насіння на рік.
Операційні результати за другий квартал 2014 фінансового року було опубліковано на сайті компанії в розділі Financial Reports.
19 грудня 2013 року Верховна Рада України ухвалила законопроект № 3757, згідно з яким з 1 січня 2014 року поновлюється відшкодування ПДВ у разі операцій з експорту зернових і технічних культур.
Своєчасне рішення влади позитивно вплине на українських товаровиробників, які страждають від низької цінової кон’юнктури на світових продовольчих ринках. Законопроект дає потужний, позитивний сигнал національним і міжнародним інвесторам, стимулюючи подальші вкладення в довгострокові капітальні та соціальні проекти і сприяючи розвитку сільськогосподарської галузі та економіки України загалом.
Згідно з прес-релізом, датованим 12 листопада 2013 року, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings переглянуло рейтинги одинадцяти українських компаній, зокрема й Kernel Holding S.A., услід за зниженням суверенного рейтингу України. Довгостроковий рейтинг дефолту емітента Kernel Holding S.A. було узгоджено із суверенним рейтингом і стелею країни та знижено з «В» до «B-», у національній валюті рейтинг переглянуто до «B» (раніше був «B+»), прогноз – «Негативний». Національний рейтинг Kernel Holding S.A. підтверджено на рівні «АA+(ukr)».
Рада директорів Kernel Holding S.A. повідомляє про скликання річних загальних зборів акціонерів, які відбудуться 10 грудня 2013 року о 15:00 за центральноєвропейським часом за юридичною адресою компанії.
Рада директорів Kernel Holding S.A. інформує про опублікування скороченої консолідованої фінансової звітності за 3 місяці, що закінчилися 30 вересня 2013 року. Інформація доступна на сайті компанії: Financial Reports.
Група компаній Кернел опублікувала прогноз EBITDA на 2014 фінансовий рік у розмірі 250 мільйонів доларів США. Детальний опис припущень та бачення основних трендів менеджментом компанії наявний у річному звіті за рік, що закінчився 30 червня 2013 року.
Рада директорів Kernel Holding S.A. інформує про опублікування консолідованих і неконсолідованих фінансових результатів за рік, що закінчився 30 червня 2013 року. Інформація доступна на сайті компанії: Financial Reports.
Kernel Holding S.A. оголошує, що консолідовану фінансову звітність за 12 місяців, що закінчилися 30 червня 2013 року, буде опубліковано в п’ятницю, 25 жовтня 2013 року, о 06:00 за Гринвічем. Того самого дня о 14:00 за Гринвічем керівництво компанії проведе телефонну конференцію.
Група компаній Кернел повідомляє, що, відповідно до раніше заявленої стратегії, завершено продаж сільськогосподарських підприємств на півдні України, розташованих далеко від основних рослинницьких активів компанії. У результаті земельний банк Кернел наразі становить 400 тисяч гектарів.
Кернел інформує про підписання 21 серпня 2013 року додаткової угоди між компанією ТОВ «Кернел-Трейд» та синдикатом міжнародних банків про подовження короткострокового траншу в розмірі 222 мільйони доларів США. Цей транш є частиною кредиту на загальну суму 500 мільйонів доларів США, про залучення якого компанія оголошувала в серпні 2011 року.
Російський банк виділить групі компаній Кернел забезпечений кредит на суму до $140 млн, що складається з двох траншів – п’ятирічного на $100 млн і дванадцятимісячного на $40 млн. Залучені кошти будуть спрямовані на рефінансування частини вартості підприємства, придбаного компанією в червні поточного року, а також його корпоративного боргу. У червні Кернел повідомив про укладення угоди щодо купівлі агрокомпанії, яка обробляє 108 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь на півдні Чернігівської та Сумської областей і на півночі Полтавщини.
Рада директорів Kernel Holding S.A. повідомляє про затвердження дивідендної політики, схваливши підхід з виплати дивідендів на акцію (DPS).
Починаючи з опублікування результатів за 2014 фінансовий рік, Kernel Holding S.A. має намір виплачувати дивіденди в розмірі 0,25 долара США на акцію.
Пропоновані дивіденди будуть декларуватись і виплачуватись у доларах США та підлягають затвердженню зборами акціонерів.
Згідно з прес-релізом, датованим 3 липня 2013 року, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило рейтинги Kernel Holding S.A. в іноземній та національній валютах на рівнях «B» і «B+» відповідно. Прогноз для обох рейтингів було знижено зі «Стабільного» до «Негативного» вслід за переглядом прогнозу для суверенного рейтингу України 28 червня 2013 року. Відповідно до методології Fitch, рейтинг Kernel Holding S.A. в іноземній валюті залишається обмеженим стелею країни. Національний довгостроковий рейтинг підтверджено на рівні «AA+(ukr)», прогноз – «Стабільний».
Група компаній Кернел інформує про те, що після отримання дозволу від Антимонопольного комітету України завершено придбання сільськогосподарського підприємства, попередній договір про купівлю якого було підписано у квітні 2013 року.
Услід за повідомленням від 7 травня 2013 року Kernel Holding S.A. через свої дочірні компанії завершила продаж цілісного майнового комплексу Чортківського цукрового заводу та частки в місцевій компанії з торгівлі цукром, одержавши валову виручку в сумі 32,5 млн доларів США.
Kernel Holding S.A. оголошує про призначення Євгена Осипова директором Агробізнесу. До цього він обіймав посаду генерального директора «Індустріальної молочної компанії», яка завдяки 15-річному досвіду роботи Євгена в сільськогосподарському бізнесі та значному управлінському стажу стала під його керівництвом одним з найбільших і найуспішніших агропідприємств в Україні.
У компанії Кернел Євген Осипов відповідатиме за загальне управління підрозділами Агробізнесу, виробничий комплекс якого налічує понад чотириста тисяч гектарів сільськогосподарських угідь.
Kernel Holding S.A. повідомляє, що її дочірні підприємства уклали договір про продаж активів Чортківського цукрового заводу та частки участі в місцевій компанії з торгівлі цукром на загальну суму до 32,5 млн доларів США. Однією з умов завершення продажу є отримання дозволу від Антимонопольного комітету України.
Операційні результати за третій квартал 2013 фінансового року було опубліковано на сайт компанії в розділі Financial Reports.
Kernel Holding S.A. уклав договір купівлі-продажу 80% акцій сільськогосподарського підприємства, яке обробляє 108 тисяч гектарів орендованих угідь на півдні Чернігівської та Сумської областей і на півночі Полтавщини та має потужності для зберігання 100 тисяч тонн зерна.
Згідно з прес-релізом, датованим 5 березня 2013 року, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента Kernel Holding S.A. в іноземній та національній валютах на рівнях «B» і «B+» відповідно.
Операційні результати за другий квартал 2013 фінансового року опубліковано на сайті компанії в розділі Financial Reports.
Згідно з офіційним повідомленням Kernel Holding S.A., 30 листопада 2012 року відбулися річні загальні збори акціонерів, на яких було ухвалене рішення про призначення Сергія Шибаєва новим незалежним директором компанії.
Рада директорів Kernel Holding S.A. повідомляє про рішення скликати річні загальні збори акціонерів на 30 листопада 2012 року. Спочатку збори планувалося провести 15 листопада 2012 року.
Агрохолдинг Kernel Holding S.A. та Renaisco B.V., дочірня компанія швейцарського холдингу Glencore International Plc, 27 вересня 2012 року здійснили операцію зі спільного придбання глибоководного терміналу з експорту зерна в російському порту Тамань, отримавши 50-відсоткові частки активу. Один з найбільших глибоководних зернових експортних терміналів на чорноморському узбережжі Росії стратегічно розташований неподалік головного регіону Південної Росії з вирощування зернових культур.
Кернел інформує про підписання додаткової угоди між ТОВ «Кернел-Трейд», дочірньою компанією Kernel Holding S.A., та синдикатом міжнародних банків про подовження короткострокового траншу в розмірі 222 мільйони доларів США. Цей транш є частиною кредиту на загальну суму 500 мільйонів доларів США, про залучення якого компанія оголошувала в серпні 2011 року.
Кернел повідомляє про скликання на 14 вересня 2012 року позачергових загальних зборів акціонерів ПАТ «Цукровий союз «Укррос», дочірньої компанії Kernel Holding S.A., порядок денний яких, окрім інших питань, містить голосування за зворотний викуп акцій емітентом.
Кернел інформує про підписання 22 червня 2012 року договору про відкриття забезпеченої поновлюваної кредитної лінії на суму 210 мільйонів доларів США між Inerco Trade S.A., дочірньою компанією Kernel Holding S.A., і синдикатом європейських банків.
Група компаній Кернел повідомляє про укладення опціону на придбання 100% акцій двох агропідприємств, одне з яких обробляє 79,2 тисячі гектарів орендованих сільськогосподарських угідь у Хмельницькій області, а друге – 40 тисяч гектарів на Полтавщині. Після завершення угоди земельний банк Kernel Holding S.A. збільшиться до 300 тисяч гектарів, а потужності зберігання зернових зростуть до 2,7 мільйона тонн.
8 лютого 2012 року міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) Kernel Holding S.A. (Люксембург) в іноземній та національній валютах на рівнях «B» і «B+» відповідно. Також Fitch підтвердило національний довгостроковий рейтинг компанії на рівні «AA+(ukr)». Прогноз довгострокових РДЕ та національного довгострокового рейтингу – «Стабільний».
Услід за опублікуванням консолідованої фінансової звітності за три місяці, що закінчилися 30 вересня 2011 року, на нашому веб-сайті розміщено англійську версію презентації, з якою можна ознайомитись у розділі Financial Reports.
Услід за оприлюдненням фінансового звіту за три місяці, що закінчилися 30 вересня 2011 року, з метою обговорення фінансових результатів компанії керівництво Kernel Holding S.A. має намір провести телефонну конференцію, яка відбудеться в середу, 16 листопада 2011 року, о 9:00 за нью-йоркським часом (о 14:00 за Гринвічем; о 15:00 за центральноєвропейським часом).
Шановні акціонери!
Доводимо до вашого відома, що Рада директорів вирішила перенести проведення річних загальних зборів акціонерів, запланованих спочатку на 15 листопада, на середу, 7 грудня 2011 року.
Услід за опублікуванням фінансового звіту за три місяці, що закінчилися 30 червня 2011 року, на нашому веб-сайті розміщено англійську версію презентації, з якою можна ознайомитись у розділі Financial Reports.
Услід за оприлюдненням фінансового звіту за 3 місяці, що закінчилися 30 червня 2011 року, з метою обговорення фінансових результатів компанії керівництво Кернел має намір провести телефонну конференцію, яка відбудеться у вівторок, 30 серпня 2011 року, о 9:00 за нью-йоркським часом (о 14:00 за Гринвічем; о 15:00 за центральноєвропейським часом).
Kernel Holding S.A. інформує, що неаудитована фінансова звітність за 3-місячний період, який закінчився 30 червня 2011 року, опублікована та доступна для ознайомлення на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
Kernel Holding S.A. повідомляє про укладення нової кредитної угоди на суму 500 мільйонів доларів США із синдикатом банків, який очолюють ING Bank N.V., UniCredit Bank AG та Deutsche Bank AG.
Kernel Holding S.A., відповідно до оголошених 30 березня 2011 року потенційних угод з придбання, повідомляє про купівлю 100% частки в компанії «Русские масла», що є виробником соняшникової олії в Росії. Вартість підприємства становить 60 мільйонів доларів США, ще близько 15 мільйонів доларів США було компенсовано готівкою.
Kernel Holding S.A. інформує про підписання 27 червня 2011 року договору про опціон з правом купівлі 100% акцій переробного заводу Black Sea Industries (BSI), розташованого поруч із зерновим терміналом компанії в Іллічівському порту.
Шановні акціонери! Рекомендуємо вам повторно надати Раді директорів Кернел повноваження для збільшення акціонерного капіталу компанії з урахуванням максимального розміру акціонерного капіталу, який підлягає затвердженню вами на наступних позачергових загальних зборах акціонерів компанії.
Рада директорів Кернел інформує, що неаудитована фінансова звітність Kernel Holding S.A. та її дочірніх компаній за 3-місячний період, який закінчився 31 березня 2011 року, опублікована та доступна для перегляду на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
Услід за оприлюдненням фінансового звіту Kernel Holding S.A. за 3-місячний період, що закінчився 31 березня 2011 року, на нашому веб-сайті розміщено англійську версію порівняльної презентації про фінансові результати компанії, з якою можна ознайомитись у розділі Financial Reports.
Услід за оприлюдненням у понеділок, 16 травня 2011 року, підсумків роботи компанії за 3-місячний період, що закінчився 31 березня 2011 року, з метою обговорення одержаних результатів керівництво Кернел має намір провести телефонну конференцію, яка відбудеться наступного дня, у вівторок, 17 травня 2011 року, о 9:00 за нью-йоркським часом (о 14:00 за Гринвічем; о 15:00 за центральноєвропейським часом).
Услід за опублікуванням фінансової звітності Kernel Holding S.A. за 6-місячний період, що закінчився 31 грудня 2010 року, на сайті компанії розміщено англійську версію презентації.
Kernel Holding S.A. повідомляє результати пропозиції з продажу звичайних акцій компанії, оголошеної 31 березня 2011 року. 5 400 000 звичайних акцій було розміщено за ціною 74 злоті за акцію. Пропозиція дала валовий дохід у розмірі 399,6 мільйона злотих.
Президент Польщі Броніслав Коморовський особисто привітав голову Ради директорів і головного акціонера компанії Кернел Андрія Веревського з перемогою в номінації «Найкраще IPO у країнах Центральної та Східної Європи».
Услід за опублікуванням консолідованої фінансової звітності за 3-місячний період, що закінчився 31 грудня 2010 року, на нашому веб-сайті розміщено англійську версію презентації, яку можна переглянути в розділі Financial Reports
Kernel Holding S.A. (надалі – «Кернел» або «Компанія») оголошує про свій намір випустити приблизно п’ять мільйонів нових звичайних акцій компанії шляхом розміщення їх серед інституційних інвесторів. Залучені кошти будуть спрямовані переважно на фінансування стратегії розвитку компанії, зокрема й потенційних придбань.
Рада директорів Кернел інформує про те, що скорочена консолідована фінансова звітність Kernel Holding S.A. та її дочірніх компаній за 3 місяці, які закінчилися 31 грудня 2010 року, опублікована й доступна для ознайомлення на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
10 лютого 2011 року Варшавська фондова біржа вирішила долучити Kernel Holding S.A. до польського фондового індексу WIG 20.
Андрій Веревський, Голова правління компанії, зазначив: «Приєднання Кернел до індексу WIG 20 є дуже важливим кроком для нашої компанії».
Услід за опублікуванням у понеділок, 14 лютого 2011 року, підсумків діяльності компанії за 3-місячний період, що закінчився 31 грудня 2010 року, керівництво Кернел має намір наступного дня провести конференцію в телефонному режимі.
Рада директорів Кернел інформує про те, що скорочена консолідована фінансова звітність Kernel Holding S.A. та її дочірніх компаній за перший квартал 2011 фінансового року опублікована й доступна для ознайомлення на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
Після опублікування консолідованої фінансової звітності за квартал, що закінчився 30 вересня 2010 року, на нашому веб-сайті розміщено англійську версію презентації, яку можна переглянути в розділі Financial Reports.
Після опублікування 15 листопада 2010 року підсумків роботи компанії за три місяці, що закінчилися 30 вересня 2010 року, з метою обговорення одержаних результатів керівництво Кернел має намір провести телефонну конференцію, яка відбудеться того самого дня, у понеділок, 15 листопада 2010 року, о 14:00 за Гринвічем (о 15:00 за центральноєвропейським часом; о 9:00 за нью-йоркським часом).
Керівництво Kernel Holding S.A. повідомляє, що підписано договір про продаж усього наявного на балансі компанії пакету ПДВ-облігацій загальною номінальною вартістю 1 072 562 тис. грн.
Менеджмент компанії Кернел повідомляє про те, що в четвер, 26 жовтня 2010 року, о 14:00 за Гринвічем (о 15:00 за центральноєвропейським часом, о 9:00 за нью-йоркським часом) відбудеться телефонна конференція, присвячена розгляду та обговоренню нещодавно запроваджених в Україні квот на експорт зерна.
Кернел повідомляє про те, що 8 жовтня 2010 року дочірня компанія Kernel Holding S.A. підписала попередню угоду про купівлю агропідприємства за суму, еквівалентну 1,6 мільйона доларів США.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings (Лондон) 5 жовтня 2010 року надало зареєстрованій у Люксембурзі агропромисловій компанії та експортеру Kernel Holding S.A. (надалі – «Кернел») довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній та національній валютах на рівнях «B» і «B+» відповідно, а також національний довгостроковий рейтинг – «AA+(ukr)».
Услід за опублікуванням консолідованої фінансової звітності компанії за рік, що закінчився 30 червня 2010 року, на нашому веб-сайті розміщено англійську версію презентації, яку можна переглянути в розділі Financial Reports.
Рада директорів Кернел інформує, що перевірена аудиторами консолідована фінансова звітність Kernel Holding S.A. та її дочірніх компаній за 12-місячний період, який закінчився 30 червня 2010 року, опублікована й доступна для ознайомлення на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
Після опублікування 1 жовтня 2010 року підсумків роботи компанії за рік, що закінчився 30 червня 2010 року, з метою обговорення отриманих результатів керівництво Кернел має намір провести телефонну конференцію, яка відбудеться в понеділок, 4 жовтня 2010 року, о 14:00 за Гринвічем (о 15:00 за центральноєвропейським часом; о 9:00 за нью-йоркським часом).
Услід за опублікуванням консолідованої фінансової звітності компанії за четвертий квартал 2010 фінансового року на нашому веб-сайті розміщено англійську версію презентації, яку можна переглянути в розділі Financial Reports.
Кернел інформує, що скорочена консолідована фінансова звітність компанії за четвертий квартал 2010 фінансового року опублікована та доступна для ознайомлення на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
Услід за опублікуванням у понеділок, 30 серпня 2010 року, підсумків роботи компанії за три місяці, що закінчилися 30 червня 2010 року, з метою обговорення одержаних результатів керівництво Кернел має намір провести телефонну конференцію, яка відбудеться у вівторок, 31 серпня 2010 року, о 9:00 за нью-йоркським часом (о 14:00 за Гринвічем; о 15:00 за центральноєвропейським часом).
Керівництво Kernel Holding S.A. повідомляє, що 11 серпня 2010 року компанія підписала договір про отримання синдикованої кредитної лінії з банківським синдикатом на чолі з ING Bank N.V. та UniCredit Bank AG спільно з координуючим уповноваженим організатором позики.
Kernel Holding S.A. радо повідомляє, що 22 червня 2010 року компанія виконала договори опціонів з придбання 94% акцій групи компаній Allseeds.
Зважаючи на широкий інтерес засобів масової інформації, керівництво Кернел повідомляє, що Kernel Holding S.A. не має жодних зобов’язань у будь-якому вигляді з придбання у Cross Trade Financial Limited 6% акцій компанії Corolex Public Co Limited.
1 червня 2010 року уряд України опублікував довгоочікувану постанову, яка підтверджує, що будуть випущені облігації для виплати відшкодування ПДВ експортерам.
Рада директорів Кернел інформує, що скорочена консолідована фінансова звітність Kernel Holding S.A. та її дочірніх компаній за три місяці, що закінчилися 31 березня 2010 року, опублікована й доступна для ознайомлення на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
Услід за опублікуванням консолідованої фінансової звітності за три місяці, що закінчилися 31 березня 2010 року, на нашому веб-сайті розміщено англійську версію презентації, яку можна переглянути в розділі Financial Reports.
Услід за опублікуванням у понеділок, 17 травня 2010 року, підсумків роботи компанії за три місяці, що закінчилися 31 березня 2010 року, з метою обговорення одержаних результатів керівництво Кернел має намір провести телефонну конференцію, яка відбудеться того самого дня, 17 травня 2010 року, о 14:00 за Гринвічем (о 15:00 за центральноєвропейським часом).
Kernel Holding S.A. заявляє про свій намір залучити близько 65 мільйонів доларів США шляхом розміщення звичайних акцій компанії серед інституційних інвесторів.
Рада директорів Кернел інформує, що скорочена консолідована фінансова звітність Kernel Holding S.A. та її дочірніх компаній за перше півріччя 2010 фінансового року опублікована й доступна для ознайомлення на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
Услід за опублікуванням консолідованої фінансової звітності компанії за перше півріччя 2010 фінансового року на нашому веб-сайті розміщено англійську версію презентації.
Услід за опублікуванням у п’ятницю, 23 квітня 2010 року, підсумків роботи компанії за перше півріччя 2010 фінансового року з метою обговорення одержаних результатів керівництво Кернел має намір провести телефонну конференцію, яка відбудеться того самого дня, 23 квітня 2010 року, о 9:00 за Гринвічем (о 10:00 за центральноєвропейським часом).
Услід за опублікованими 14 січня та 14 лютого 2010 року повідомленнями Кернел інформує про те, що 25 лютого Kernel Holding S.A. одержала від Антимонопольного комітету України дозвіл на придбання групи Allseeds і тепер має змогу виконати договори опціону, підписані компанією.
Кернел інформує, що скорочена консолідована фінансова звітність за три місяці, що закінчилися 31 грудня 2009 року, опублікована й доступна для ознайомлення на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
Услід за опублікуванням консолідованої фінансової звітності компанії за три місяці, що закінчилися 31 грудня 2009 року, на нашому веб-сайті розміщено англійську версію презентації, яку можна переглянути в розділі Financial Reports.
Kernel Holding S.A. повідомляє, що на додаток до укладеного 13 січня 2010 року договору, яким передбачене право купівлі контрольного пакету акцій групи компаній Allseeds, 12 лютого 2010 року Кернел підписав угоду про опціон з правом придбання 37,6% акцій, що належать міноритарним акціонерам. Тепер обидві ці угоди мають бути схвалені Антимонопольним комітетом України.
Услід за опублікуванням у понеділок, 15 лютого 2010 року, підсумків роботи компанії за другий квартал 2010 фінансового року з метою обговорення одержаних результатів керівництво Кернел має намір провести телефонну конференцію, яка відбудеться того самого дня, 15 лютого 2010 року, о 14:00 за Гринвічем (о 15:00 за центральноєвропейським часом; о 9:00 за нью-йоркським часом).
Компанія Kernel Holding S.A. інформує про те, що 13 січня 2010 року нею було укладено угоду про опціон на купівлю, що дає їй право придбати контрольний пакет акцій групи компаній Allseeds.
У результаті нещодавно здійсненої масштабної модернізації виробництва Полтавський олійноекстракційний завод збільшив потужність переробки соняшникового насіння із 750 тонн до 1300 тонн на добу, а також одержав можливість переробляти новий вид сировини – 600 тонн соєвих бобів на добу.
Кернел інформує про те, що консолідована фінансова звітність за 12 місяців, які закінчилися 30 червня 2009 року, разом з оглядом діяльності компанії та вступною промовою голови Ради директорів Kernel Holding S.A. Андрія Веревського опубліковані й доступні для ознайомлення на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
Рада директорів Кернел інформує про те, що скорочена консолідована фінансова звітність Kernel Holding S.A. та її дочірніх компаній за перший квартал 2010 фінансового року опублікована й доступна для ознайомлення на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
Услід за опублікуванням консолідованої фінансової звітності за три місяці, що закінчилися 30 вересня 2009 року, на нашому веб-сайті розміщено англійську версію презентації про фінансові результати компанії за перший квартал 2010 фінансового року, яку можна переглянути в розділі Financial Reports.
У понеділок, 16 листопада 2009 року, після опублікування підсумків роботи компанії за перший квартал 2010 фінансового року керівництво Кернел з метою обговорення одержаних результатів має намір провести телефонну конференцію, яка відбудеться того самого дня, 16 листопада 2009 року, о 14:00 за Гринвічем (о 15:00 за центральноєвропейським часом; о 9:00 за нью-йоркським часом).
Услід за опублікуванням консолідованої фінансової звітності за рік, що закінчився 30 червня 2009 року, на нашому веб-сайті розміщено англійську версію презентації про фінансові результати компанії за 2009 фінансовий рік, яку можна переглянути в розділі Financial Reports.
Услід за опублікуванням підсумків роботи компанії за 2009 фінансовий рік, що закінчився 30 червня 2009 року, з метою обговорення одержаних результатів керівництво Кернел має намір провести телефонну конференцію, яка відбудеться в п’ятницю, 30 жовтня 2009 року, о 14:00 за Гринвічем (о 15:00 за центральноєвропейським часом; о 9:00 за нью-йоркським часом).
Kernel Holding S.A. повідомляє про те, що річні загальні збори акціонерів компанії відбудуться в понеділок, 16 листопада 2009 року, о 17:00 за місцевим люксембурзьким часом за юридичною адресою Кернел у Люксембурзі: бул. Гран-Дюшесс Шарлотт, 65 (65, boulevard Grande-Duchesse Charlotte, L-1331, Luxembourg).
Kernel Holding S.A. інформує про те, що 10 вересня 2009 року компанія підписала договір про переробку давальницької сировини – 230 тисяч тонн насіння соняшнику на рік.
Кернел повідомляє, що скорочена консолідована фінансова звітність за четвертий квартал 2009 фінансового року опублікована та доступна для ознайомлення на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
Услід за опублікуванням скороченої консолідованої фінансової звітності за три місяці, що закінчилися 30 червня 2009 року, на нашому веб-сайті розміщено англійську версію презентації про фінансові результати компанії за четвертий квартал 2009 фінансового року, яку можна переглянути в розділі Financial Reports.
Услід за опублікуванням підсумків роботи компанії за три місяці, що закінчилися 30 червня 2009 року, з метою обговорення одержаних результатів керівництво Кернел має намір провести телефонну конференцію, яка відбудеться в п’ятницю, 28 серпня 2009 року, о 14:00 за Гринвічем (о 15:00 за центральноєвропейським часом; о 9:00 за нью-йоркським часом).
Услід за опублікуванням скороченої консолідованої фінансової звітності за три місяці, що закінчилися 31 березня 2009 року, на нашому веб-сайті розміщено англійську версію презентації про фінансові результати компанії за третій квартал 2009 фінансового року, яку можна переглянути в розділі Financial Reports.
Після опублікування підсумків роботи компанії за три місяці, що закінчилися 31 березня 2009 року, з метою обговорення одержаних результатів керівництво Кернел має намір провести телефонну конференцію, яка відбудеться в четвер, 14 травня 2009 року, о 9:30 за Гринвічем (о 10:30 за центральноєвропейським часом).
Кернел інформує про те, що скорочена консолідована фінансова звітність за 6-місячний період, що закінчився 31 грудня 2008 року, опублікована та доступна для ознайомлення на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
Кернел повідомляє, що скорочена консолідована фінансова звітність за другий квартал 2009 фінансового року опублікована та доступна для ознайомлення на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
Після опублікування скороченої консолідованої фінансової звітності за три місяці, що закінчилися 31 грудня 2008 року, на нашому веб-сайті розміщено англійську версію презентації про фінансові результати компанії за другий квартал 2009 фінансового року, яку можна переглянути в розділі Financial Reports.
Услід за опублікуванням підсумків роботи компанії за три місяці, що закінчилися 31 грудня 2008 року, з метою обговорення одержаних результатів керівництво Кернел має намір провести телефонну конференцію, яка відбудеться в п’ятницю, 13 лютого 2009 року, о 14:00 за Гринвічем (о 15:00 за центральноєвропейським часом; о 9:00 за нью-йоркським часом).
У п’ятницю, 13 лютого 2009 року, до початку торгів на біржі Kernel Holding S.A. опублікує підсумки діяльності компанії за тримісячний період, що закінчився 31 грудня 2008 року. Цього ж дня керівництво Кернел проведе телефонну конференцію з метою обговорення фінансових результатів компанії.
Рада директорів Kernel Holding S.A. надає акціонерам компанії детальну процедуру участі в річних загальних зборах акціонерів, які відбудуться в Люксембурзі 17 листопада 2008 року.
Рада директорів Kernel Holding S.A. повідомляє інвесторів про врегулювання всіх юридичних питань, пов’язаних із зерновим терміналом, контрольованим компанією.
Рада директорів Kernel Holding S.A. інформує інвесторів про реалізацію оголошеної раніше стратегії компанії та плани з розвитку бізнесу. Кернел не змінює своїх очікувань щодо світових ринків харчових олій і зерна та вважає, що має сприятливі умови для подальшого розширення своєї діяльності.
Кернел повідомляє, що скорочена консолідована фінансова звітність за четвертий квартал 2008 фінансового року опублікована та доступна для ознайомлення на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
Одразу після опублікування фінансової звітності компанії за четвертий квартал 2008 фінансового року в четвер, 28 серпня 2008 року, Kernel Holding S.A. та ING радо запрошують вас узяти участь у телефонній конференції, організованій командою менеджменту Кернел з метою обговорення одержаних результатів.
Одразу після опублікування фінансової звітності компанії за третій квартал 2008 фінансового року в четвер, 15 травня 2008 року, Kernel Holding S.A. та ING радо запрошують вас узяти участь у телефонній конференції, організованій командою менеджменту Кернел з метою обговорення одержаних результатів.
Кернел повідомляє, що скорочена консолідована фінансова звітність за перше півріччя 2008 фінансового року опублікована та доступна для ознайомлення на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
Після запровадження квот на експорт зерна восени 2007 року, частково підвищених шляхом надання експортних ліцензій, український уряд ухвалив рішення про збільшення квот на експорт пшениці та ячменю.
Рада директорів Kernel Holding S.A. інформує про те, що 16 квітня 2008 року відбулося засідання комітету Міністерства економіки України щодо розподілу квот на експорт соняшникової олії.
Згідно з поточним звітом № 9/2008 від 21 лютого 2008 року, Рада директорів Кернел інформує про підписання 15 квітня 2008 року завершальних договорів між двома дочірніми компаніями Kernel Holding S.A. та українським підприємством про продаж ВАТ «Голованівське ХПП», дочірньої компанії Кернел у Кіровоградській області.
Одразу після опублікування фінансової звітності компанії за перше півріччя 2008 фінансового року у вівторок, 29 квітня 2008 року, Kernel Holding S.A. та ING радо запрошують вас узяти участь у телефонній конференції, організованій командою менеджменту Кернел з метою обговорення одержаних результатів.
Услід за опублікованими раніше поточними звітами № 36/2008 та № 42/2008 керівництво Kernel Holding S.A. додатково роз’яснює інформацію, оприлюднену відповідно 7 і 22 травня.
З огляду на нещодавню інфляцію цін на продукти харчування уряд України розглядає можливість обмеження експорту соняшникової олії, аби збільшити її постачання на внутрішній ринок і стримати зростання інфляції.
15 травня 2008 року на засіданні Антимонопольного комітету України було переглянуто суму штрафу, накладеного на ТОВ «Кернел-Трейд», дочірнє підприємство Kernel Holding S.A., та ДП «Сантрейд», що належить «Бунге», з 60 мільйонів гривень (еквівалент 11,88 мільйона доларів США) до 1 мільйона гривень (еквівалент 198 тисяч доларів США) штрафу з кожної з цих двох компаній.
Кернел повідомляє, що скорочена консолідована фінансова звітність за третій квартал 2008 фінансового року опублікована та доступна для ознайомлення на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
Kernel Holding S.A. (надалі – «Кернел» або «Компанія») сьогодні оголошує результати пропозиції (надалі – «Пропозиція») 5 400 000 звичайних акцій компанії, які були розміщені за ціною 36 польських злотих за акцію.
Kernel Holding S.A. (надалі – «Кернел» або «Компанія») оголошує про свій намір залучити приблизно 80 мільйонів доларів США (190 мільйонів польських злотих) шляхом додаткової емісії звичайних акцій компанії, що підлягають розміщенню серед інституційних інвесторів.
Кернел повідомляє, що на засідання Антимонопольного комітету України, яке відбулося 3 березня 2008 року, було запрошене керівництво ТОВ «Кернел-Трейд», дочірньої компанії Kernel Holding S.A., і його поінформували про те, що АМКУ має намір оштрафувати ТОВ «Кернел-Трейд» та ДП «Сантрейд», дочірню компанію Bunge, на суму 60 мільйонів гривень (еквівалент 11,88 мільйона доларів США) з кожної компанії за зловживання своїм панівним становищем на ринку олії в Україні.
Кернел інформує, що консолідована фінансова звітність за другий квартал 2008 фінансового року вже опублікована та доступна для ознайомлення на нашому веб-сайті в розділі Financial Reports.
Кернел повідомляє про придбання 11 лютого 2008 року великого агропідприємства в Черкаській області, яке орендує 8,558 тисячі гектарів першокласних сільськогосподарських земель на строк від семи до десяти років.